Okna a dveře

Okna a dveře umocňují estetické vlastnosti montované haly a jsou také velmi důležitým funkčním prvkem z hlediska provětrání a prosvětlení celé stavby. Správně zvolená okna a dveře mohou mít zásadní vliv na tepelnou izolaci a bezpečnost celé haly.

Nejdůležitějšími sledovanými prvky u oken a dveří jsou typ zasklení, kvalita kování, výztuhy, profily a těsnění. Kvalitní zpracování kování a také zasklení má hlavní vliv na samotnou bezpečnost oken a dveří. Odpovídající konstrukční prvky kování zabraňují vysazení, vpáčení či odvrtání oken a dveří. Speciální tepelné zpracování zase dodává sklu tvrdost a odolnost proti prasknutí.

Nejpoužívanějším typem pro montované haly jsou plastová okna s pěti komorami, profil zpevněný ocelovými zinkovanými výztuhami, osazený celoobvodovým kováním, izolačním dvojsklem s tepelnou izolací - 1,1 U(W/m2K) a s tepelným nerezovým rámečkem. Na přání je možnost zvolit izolační trojskla, které disponují lepšími izolačními vlastnostmi – 0,6 U(W/m2K). Mezi další volitelné prvky patří protihlukového či kalená skla, která poskytují nadstandartní bezpečnost a chrání proti útoku zvenčí.

Okna a dveře na naše montované haly odebíráme pouze od renomovaných českých dodavatelů, se kterými spolupracujeme již řadu let. Všechny tyto společnosti zaručující vysokou kvalitu, trvanlivost, barevnou stálost a moderní vzhled a design všech svých výrobků. Všichni naši dodavatelé oken a dveří disponují veškerými potřebnými certifikáty kvality ISO, Prohlášením o shodě s ČR a dalšími certifikáty a osvědčeními zaručující nejvyšší kvalitu.

Barvy oken a dveří pro montované haly

Klasická standardní barva oken a dveří pro haly je bílá. Za příplatek je možné dodat širokou škálu dalších barev a dekorů, která je téměř nevyčerpatelná. Kvalitní plastová okna poskytují stálobarevnost a odolnost proti poškrábání nanesených barev. Další možností jsou luxusní hliníková okna a dveře, které přináší nadstandartní kvalitu, stabilitu a moderní vzhled. Vhodné barevné kombinace opláštění montované haly a oken umocní esteticku celé stavby.

BARVY OKEN A DVEŘÍ

Barva oken a dveří pro haly

Možnosti využití oken a dveří

Výrobní a průmyslové haly

Pro výrobní a průmyslové haly jsou z hlediska osvětlení interiéru a hospodárnosti stavby nejvhodnější pásy oken po stranách haly. Toto řešení šetří náklady na pomocných ocelových konstrukcích, které díky samotnému pásu nemusí být plánovány pro každé okno zvlášť. Pro haly s velkým rozponem je příhodná kombinace pásu oken a hřebenové světlíku, což zajistí výborné osvětlení celého vnitřního prostoru. Pásy mohou dosahovat výšky cca 1-2 metry a je možné je protáhnout po celé délce haly.

Autosalony a montované prodejny

Velké okenní tabule z plastu či hliníku zajistí dostatek prosvětlení haly a umožní skvělý průhled do interiéru autosalonu či prodejny. Pro autosalony a prodejny se často využívá prosklení celé boční stěny (tzv. prosklené fasády), aby byla expozice, co nejvíce na očích. Možná je i jakákoliv kombinace s menšími okny, světlíkem a s prosklenými vstupními dveřmi nebo vraty.

Administrativní haly

Na administrativní haly se využívá především zvýrazněná vstupní část, kde bývá často aplikováno velké prosklení pomocí již výše zmiňovaných okenních tabulí, prosklených fasád anebo výrazných vstupních dveří. Pro výrobní a průmyslové haly s vestavěnými kancelářemi je vhodné využít klasická otvíravá okna různých velikostí.

top