Úvodní stránka - O společnosti - Historie firmy

Historie firmy

MONT-KOVO spol. s r.o. založilo v roce 1995 pět společníků – Karel Zavadil, Vratislav Zouvala, Richard Dostál, Jiří Gazdík a Karel Zavadil st. Firma se nejprve specializuje pouze na montáž menších ocelových konstrukcí, přístřešků a menších hal. Bez většího zázemí MONT-KOVO překonává náročnější počátek a postupně se rozvíjí.

Společnost MONT-KOVO do roku 2023 postavila více než 900 montovaných hal pro malé i velké společnosti. Haly jsou vždy projektované tak, aby byly maximálně funkční a zároveň atraktivní svým designem. Podstatné je i snížení investičních nákladů, kterého lze dosáhnout efektivním řešením ocelové konstrukce a zkrácením doby montáže jak u novostaveb, tak rekonstrukcí. Společnost vždy prověřuje kvalitu dodávaných výrobků i služeb a pečlivě vybírá své dodavatele.

MONT-KOVO je držitelem certifikátů ČSN EN ISO 9001:2015 - Systém managementu kvality, ČSN EN ISO 3834-2:2006 pro systém managementu kvality ve svařování a Velkého svářečského diplomu.

 

2000

Firma investuje do koupě domu v Břestě (určeného k demolici), který ve stylu venkovské stavby přebuduje na své nynější sídlo. Objekt tak architektonicky zapadá do historického rázu vesnice Břest.

2003

MONT-KOVO zavádí efektivní obchodní strategie, moderní technologie a jiné inovace. Firma díky tomu v roce 2003 a 2004 odstartuje velký rozvoj, získává významné zakázky a naváže kvalitní spolupráci s dodavateli po celé České i Slovenské republice. Z důvodu razantního vzestupu přijímá MONT-KOVO další zaměstnance ve výrobě, montáži, ale i v projekci a administrativě.
 
 

2006 - 2013

MONT-KOVO rozšířuje výrobní prostory v Hulíně o další novou halu, rekonstruuje původní výrobní halu a přikupuje a rekonstruuje halu třetí, která slouží jako lakovna. Své firemní sídlo v Břestě MONT-KOVO modernizuje a rozšiřuje o další patro. S vývojem se neustále vylepšuje a zdokonaluje systém vedení obchodu, technologie, dále marketingové strategie, reklamy a on-line marketingu; pořizuje se sofistikovaný software pro projekci i vedení společnosti.

2014

Společnost pořizuje moderní lakovací box a dále se zvyšuje počet nových zaměstnanců v obchodě, administrativě, výrobě a montáži.
 
 

2017

Vybudování nové výrobní haly s moderním průběžným tryskacím zařízením. Zvýšení poštu zaměstnanců na 85 pracovníků.

Nové či odvážné nápady investorů MONT-KOVO realizuje tak, aby každá montovaná hala skvěle reprezentovala a maximálně splňovala svůj účel.

DETAIL HISTORIE

 • 1996společníci si pronajímají první výrobní prostory v Břestě a přecházejí na výrobu vlastních menších ocelových konstrukcí, zejména obloukového typu. V průběhu dalších let začínají (již pouze čtyři společníci a několik spolupracujících drobných živnostníků) především ve Zlínském kraji montovat i větší haly.
 • 2000firma investuje do koupě domu v Břestě (určeného k demolici), který ve stylu venkovské stavby přebuduje na své nynější sídlo. Objekt tak architektonicky zapadá do historického rázu vesnice Břest.
 • 2001dochází k rozšíření výrobních prostor a na koupi první vlastní haly, jež se v průběhu dvou let dočká renovace. Její prostory se přizpůsobují a vybavují tak, aby vyhovovaly výrobě ocelových konstrukcí. Tím je zahájeno budování nového výrobního areálu společnosti MONT-KOVO v Hulíně.
 • 2003MONT-KOVO zavádí efektivní obchodní strategie, moderní technologie a jiné inovace. Firma díky tomu v roce 2003 a 2004 odstartuje velký rozvoj, získává významné zakázky a naváže kvalitní spolupráci s dodavateli po celé České i Slovenské republice. Z důvodu razantního vzestupu přijímá MONT-KOVO další zaměstnance ve výrobě, montáži, ale i v projekci a administrativě.
 • 2005společnost zahajuje montáž velkých administrativních hal, sportovních hal a moderních firemních center.
 • 2006-2013 MONT-KOVO rozšířuje výrobní prostory v Hulíně o další novou halu, rekonstruuje původní výrobní halu a přikupuje a rekonstruuje halu třetí, která slouží jako lakovna. Své firemní sídlo v Břestě MONT-KOVO modernizuje a rozšiřuje o další patro. S vývojem se neustále vylepšuje a zdokonaluje systém vedení obchodu, technologie, dále marketingové strategie, reklamy a on-line marketingu; pořizuje se sofistikovaný software pro projekci i vedení společnosti.
 • 2014společnost pořizuje moderní lakovací box a dále se zvyšuje počet nových zaměstnanců v obchodě, administrativě, výrobě a montáži.
 • 2015výročí 20 let od založení společnosti MONT-KOVO. Při této příležitosti bylo otevřeno vlastní stavební oddělení a tím vznikla možnost si vybrat MONT-KOVO jako generálního dodavatele stavby.
 • 2017vybudování nové výrobní haly s moderním průběžným tryskacím zařízením. Zvýšení poštu zaměstnatnců na 85 pracovníků.
 • 2020výročí 25 let od založení společnosti. Zvýšení poštu zaměstnatnců na 90 pracovníků.
 • 2023digitalizace společnosti pomocí moderních nástrojů na správu majetku a inovativní docházkový systém.
 • 2024950 dokončených montovaný staveb.
top