Historie firmy

MONT-KOVO spol. s r.o. založilo v roce 1995 pět společníků – Karel Zavadil, Vratislav Zouvala, Richard Dostál, Jiří Gazdík a Karel Zavadil st. Firma se nejprve specializuje pouze na montáž menších ocelových konstrukcí, přístřešků a menších hal. Bez většího zázemí MONT-KOVO překonává náročnější počátek a postupně se rozvíjí.

  • 1996: společníci si pronajímají první výrobní prostory v Břestě a přecházejí na výrobu vlastních menších ocelových konstrukcí, zejména obloukového typu. V průběhu dalších let začínají (již pouze čtyři společníci a několik spolupracujících drobných živnostníků) především ve Zlínském kraji montovat i větší haly.
  • 2000: firma investuje do koupě domu v Břestě (určeného k demolici), který ve stylu venkovské stavby přebuduje na své nynější sídlo. Objekt tak architektonicky zapadá do historického rázu vesnice Břest.
  • 2001:dochází k rozšíření výrobních prostor a na koupi první vlastní haly, jež se v průběhu dvou let dočká renovace. Její prostory se přizpůsobují a vybavují tak, aby vyhovovaly výrobě ocelových konstrukcí. Tím je zahájeno budování nového výrobního areálu společnosti MONT-KOVO v Hulíně.
  • 2003: MONT-KOVO zavádí efektivní obchodní strategie, moderní technologie a jiné inovace. Firma díky tomu v roce 2003 a 2004 odstartuje velký rozvoj, získává významné zakázky a naváže kvalitní spolupráci s dodavateli po celé České i Slovenské republice. Z důvodu razantního vzestupu přijímá MONT-KOVO další zaměstnance ve výrobě, montáži, ale i v projekci a administrativě.
  • 2005: společnost zahajuje montáž velkých administrativních hal, sportovních hal a moderních firemních center.
  • 2006-2013: MONT-KOVO rozšířuje výrobní prostory v Hulíně o další novou halu, rekonstruuje původní výrobní halu a přikupuje a rekonstruuje halu třetí, která slouží jako lakovna. Své firemní sídlo v Břestě MONT-KOVO modernizuje a rozšiřuje o další patro. S vývojem se neustále vylepšuje a zdokonaluje systém vedení obchodu, technologie, dále marketingové strategie, reklamy a on-line marketingu; pořizuje se sofistikovaný software pro projekci i vedení společnosti.
  • 2014: společnost pořizuje moderní lakovací box a dále se zvyšuje počet nových zaměstnanců v obchodě, administrativě, výrobě a montáži.
  • 2015: výročí 20 let od založení společnosti MONT-KOVO. Při této příležitosti bylo otevřeno vlastní stavební oddělení a tím vznikla možnost si vybrat MONT-KOVO jako generálního dodavatele stavby
  • 2017:vybudování nové výrobní haly s moderním průběžným tryskacím zařízením. Zvýšení poštu zaměstnanců na 85 pracovníků.

Společnost MONT-KOVO do roku 2018 postavila více než 650 montovaných hal pro malé i velké společnosti. Haly jsou vždy projektované tak, aby byly maximálně funkční a zároveň atraktivní svým designem. Podstatné je i snížení investičních nákladů, kterého lze dosáhnout efektivním řešením ocelové konstrukce a zkrácením doby montáže jak u novostaveb, tak rekonstrukcí. Společnost vždy prověřuje kvalitu dodávaných výrobků i služeb a pečlivě vybírá své dodavatele.

MONT-KOVO je držitelem certifikátů ČSN EN ISO 9001:2015 - Systém managementu kvality, ČSN EN ISO 3834-2:2006 pro systém managementu kvality ve svařování a Velkého svářečského diplomu.

Nové či odvážné nápady investorů MONT-KOVO realizuje tak, aby každá montovaná hala skvěle reprezentovala a maximálně splňovala svůj účel.

Historie

 
Rekonstrukce sídla firmyRekonstrukce sídla firmy
Montáž v Rusku 1995Montáž v Rusku 1995
Jedna z prvních rámových montovaných halJedna z prvních rámových montovaných hal
Společníci 1995Společníci 1995
Montáž ve FranciiMontáž ve Francii
Historické foto z opláštění halyHistorické foto z opláštění haly
Začátky vlastní výroby v HulíněZačátky vlastní výroby v Hulíně
Montáže dnesMontáže dnes
Výrobní areál v Hulíně se třemi moderními halamiVýrobní areál v Hulíně se třemi moderními halami
Výrobní hala s lakovacím boxemVýrobní hala s lakovacím boxem
Výrobní hala Hulín MONT-KOVOVýrobní hala Hulín MONT-KOVO
Tryskací zařízení MONT-KOVOTryskací zařízení MONT-KOVO