Úvodní stránka - Montované haly - Administrativní haly a prodejny

Administrativní haly a prodejny

Administrativní haly a prodejny jsou často řešeny jako dominantní jedno či dvoupodlažní stavby s výraznými estetickými prvky. Zaujmou nejen barevným řešením, ale i velkými prosklenými plochami či výrazným vstupem. Tyto prvky působí velmi elegantně a moderně.

Široké dispoziční možnosti ocelové konstrukce administrativních hal a prodejen umožňují konstruovat objekt jako souvislý celek, který se skládá z několika částí. Nejčastějším konceptem je prosklená vstupní část s recepcí nebo prodejnou a několika kancelářemi, na niž navazuje vstup do výrobní či skladovací části. V případě dvoupodlažní haly může horní část sloužit jako administrativní prostor, zázemí pro vedení nebo jako zasedací místnost. Finální provedení se vždy odvíjí od přání zákazníka.

Administrativní část může být konstruována také jako vestavek. V tomto případně se nabízí využití druhého podlaží jako otevřeného skladu, jenž je přístupný z výrobního úseku. Propojenost těchto částí je v souvislosti s provozními náklady nejen ekonomicky výhodnější, ale příznivě se odrazí i na estetickém pojetí celé stavby.

Jednotlivé kanceláře a sociální zařízení je možné z vnitřní části vyzdít, takže nejsou viditelné žádné konstrukce. K prosvětlení vnitřních prostor v administrativních halách se nejčastěji využívají plastová okna, rohové pásy oken či bodové světlíky.

Skladovací část ocelové haly je pak možné situovat jako druhou (zadní část haly), kde již není nutné investovat do výrazných estetických prvků a velkých oken. Doporučuje se zde umístění hřebenového světlíku a pásů oken, a to nejlépe po obou stranách haly.

Hlavní přednosti administrativní haly:

  • propojenost s výrobou či skladem
  • estetičnost celé stavby
  • finanční úspora oproti samostatným administrativám
  • široká paleta barev a estetických řešení
  • rychlost montáže
  • termoizolační vlastnosti haly
  • reprezentace společnosti

Opláštění administrativní haly

Administrativní a prodejní haly bývají často opláštěny sendvičovými panely v kombinaci se skleněnými tabulemi, ať už s čirými či tmavými skly. Okenní tabule je možné zvolit plastové, luxusnější hliníkové či pouze skleněné bez spojů. Na výběr je široká škála barev opláštění dle vzorníku RAL tak, aby hala korespondovala s korporátními barvami společnosti.

POPTÁVKA HALY

Zajímavé prvky

Zajímavostí u montovaných prodejních a administrativních hal může být například umístění přístřešku nad vchodovými dveřmi, slunolamy či předsazené okenní tabule. Možným a efektním řešením je několikametrový přístřešek, který je navržen jako konzole s dolními vzpěrami, opláštěný PUR panely, s pozinkovaným podhledem z tahokovu.

Pro lepší představu se můžete inspirovat v široké nabídce našich referencí.

Zákazník si může objednat kompletní realizaci spodní stavby a montované haly na klíč včetně komunikací a parkovišť, napojení inženýrských sítí, různých druhů vestaveb sociálních zařízení, kancelářských prostor apod. V případě realizace kompletního díla jako generální dodavatel poskytujeme investorovi veškerou koordinaci prací a činností jak při zpracování projektové dokumentace, tak následně při dané realizaci díla, a to bezplatně.

top