Úvodní stránka - Montované haly - Chladírenské a potravinářské haly

Chladírenské a potravinářské haly

Tyto haly jsou vhodné pro potravinářství a skladování komodit náchylných na vznik plísní. ULO komory poskytují optimální poměr kyslíku a oxidu uhličitého pro dlouhodobou trvanlivost potravin. Chladírenské a potravinářské haly splňují evropské hygienické normy a směrnice.

Chladírenské, potravinářské haly a ULO sklady svým provedením v podstatě vycházejí ze skladových hal rámového typu. Díky tomu rychlostí montáže, úsporou nákladů i maximální využitelností skladovacího prostoru. Tyto ocelové haly však oproti halám skladovým navíc (obdobně jako jiné budovy v potravinářství) splňují přísná hygienická pravidla pro zachování zdraví a prevenci nemocí. Všechny ULO sklady odpovídají směrnici EU 10883/92 o hygieně potravin.

Zvláštností těchto hal je vnější opláštění konstrukce speciálními mrazírenskými panely. V první fázi je interiér nezateplený a až následně je zevnitř (včetně podhledu) osazen speciálními panely. Uvnitř tak vzniknou hladké a snadno udržovatelné plochy splňující příslušné normy. Hala může být dále z vnější části přepláštěna tenkým trapézovým plechem v různých barevných kombinacích. Díky tomu je možné vzhled objektu dokonale sladit s identitou konkrétní společnosti.

Pro optimální skladovací podmínky je do komor dodáván dusík a zároveň odebírán přebytečný oxid uhličitý, jenž vzniká při dýchání ovoce. V ULO (Ultra Low Oxygen) komorách je rovněž nezbytné udržení optimální teploty vzduchu 2° Celsia po celý den, aby si ovoce či zelenina zachovaly dlouhodobou čerstvost, pevnou strukturu i vitamíny. Proto chladírenský box disponuje vlastní chladící jednotkou. Tento postup zaručí až o 30 % nižší úbytek ovoce, než je tomu při běžném skladování. Pro dokonalou izolaci se do těchto typů hal navíc instalují speciální posuvné chladírenské dveře s elektrickým pohonem.

Hlavní přednosti chladírenské a potravinářské haly:

  • snadná udržovatelnost
  • vnitřní povrchy dobře omyvatelné
  • nezadržují plísně
  • nepodporují růst hub
  • nepropouští vlhkost
  • úspora nákladů
  • rychlost montáže

Opláštění potravinářské a chladírenské haly

Kvalitní sendvičové panely s jádrem z netoxického tuhého polyuretanu splňují všechny hygienické předpisy a požadavky pro chladírenské haly. Panely disponují výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, jsou snadno udržovatelné a parotěsné. Panely o tloušťce 200 mm mají vynikající hodnoty součinitele prostupu tepla (U=0,11 W/m2K). Pro uvedené vlastnosti lze s relativně nízkými náklady udržovat požadovanou teplotu v chladírenské hale celý rok.

POPTÁVKA HALY

Zajímavé prvky

Chladírenské haly lze doplnit o přístřešky pro návoz zboží, pomocné konstrukce, buňky pro chladicí techniku a o hranaté okapové systémy, jež navazují na zapravení a působí velmi elegantně. K halám lze dodat i administrativní část, která může obsahovat všechny doplňkové prvky - podobně jako běžné administrativní haly. Na plášť haly je možné umístit loga investora.

Zákazník si může objednat kompletní realizaci spodní stavby a montované haly na klíč včetně komunikací a parkovišť, napojení inženýrských sítí, různých druhů vestaveb sociálních zařízení, kancelářských prostor apod. V případě realizace kompletního díla jako generální dodavatel poskytujeme investorovi veškerou koordinaci prací a činností jak při zpracování projektové dokumentace, tak následně při dané realizaci díla, a to bezplatně.

top