Úvodní stránka - Montované haly - Skladové haly a zemědělské haly

Skladové haly a zemědělské haly

Zemědělské a skladové haly jsou projektované v souladu s maximálním využitím vnitřního prostoru a úsporou investičních a provozních nákladů. V závislosti na komoditě jsou haly buď nezateplené, nebo zateplené sendvičovými panely. Haly lze využít pro dobytek či jako hřebčín.

Montované sklady a zemědělské haly se dělí na více typů, které souvisejí s budoucím využitím a typem konstrukce. Několik vlastností mají však společných, a to jednoduchost, rychlost montáže, úsporu nákladů a využitelnost prostor. Sklady se projektují jak zateplené, tak nezateplené; zaleží vždy na povaze skladovaného materiálu i způsobu využití haly. Zemědělské haly lze využívat k uskladnění různých zemědělských komodit či strojů. Speciální kategorií zemědělských hal jsou pak stavby pro ustájení dobytka, stáje a jízdárny.

Zateplená ocelová hala zajišťuje nejen dokonalou izolaci, ale také parotěsnost. Na druhou stranu lze v případě skladování materiálu či zboží, které není náročné na stabilitu teplot, využít nezateplené haly či velkého přístřešku. Tyto objekty poskytují díky lehčí konstrukci a nižší ceně opláštění velmi levné řešení skladu či prostor pro skladování. Ocelová konstrukce skladové a zemědělské ocelové haly může být buď rámového, nebo obloukového typu.

Rámové haly mohou být doplněny o jeřábovou dráhu, jež napomáhá snadnější manipulaci s materiálem, či regálovým systémem, který dovolí maximálně využít prostoru haly.

Do skladových a zemědělských hal jsou zpravidla umístěny střešní hřebenové světlíky, které zajistí dostatek denního světla a sníží tak provozní náklady. Haly mohou být po obou stranách také prosvětleny bočními okenními pásy. Pro pohodlné naskladnění a vyskladnění se používají sekční vrata s průmyslovými pohony s dálkovým ovládáním.

Hlavní přednosti zemědělské a skladové haly:

  • maximální využití skladovacího prostoru
  • rychlost montáže
  • ekonomičnost stavby
  • široká paleta barev a estetických řešení
  • možnost vestaveb a mnoha doplňku
  • úspora nákladů
  • možnost rozšiřování

Opláštění skladové a zemědělské montované haly

V případě zateplené haly je ocelová konstrukce opláštěna kvalitními sendvičovými panely, které vynikají snadnou údržbou a vysokou trvanlivostí. Panely jsou zdravotně nezávadné a splňují nejpřísnější požadavky na požární odolnost výrobních hal či skladovacích hal. Nezateplené haly jsou opláštěny dostatečně odolnými a zároveň cenově výhodnými trapézovými plechy.

POPTÁVKA HALY

Zajímavé prvky

V případě požadavků investora mohou být i skladové a zemědělské haly obohaceny esteticky zajímavými prvky. Mohou je doplnit přístřešky nad vjezdy a okna, hranaté okapové systémy, které plynule navazuji na klempířské prvky, nebo logo investora. Halu je možné navrhnout v různých zajímavých barevných kombinacích.

Pro lepší představu se můžete inspirovat v široké nabídce našich referencí.

Zákazník si může objednat kompletní realizaci spodní stavby a montované haly na klíč včetně komunikací a parkovišť, napojení inženýrských sítí, různých druhů vestaveb sociálních zařízení, kancelářských prostor apod. V případě realizace kompletního díla jako generální dodavatel poskytujeme investorovi veškerou koordinaci prací a činností jak při zpracování projektové dokumentace, tak následně při dané realizaci díla, a to bezplatně.

top