Úvodní stránka - Jak stavíme - Materiály - Okna a dveře - Hliníkové výplně otvorů

Hliníkové výplně otvorů

Hliníkové okna a dveře pro montované haly vedle luxusního vzhledu vynikají především vysokou pevností. Díky tomu mohou být okenní tabule vyráběny ve velkých rozměrech s jistotou stálosti a trvalé odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

Pro montované haly je na výběr velké množství profilů hliníkových oken, které se dají dokonale sladit se stylem haly a splňují veškeré požadavky na účel stavby. Hliníková okna a dveře nalézají nejčastější uplatnění na montovaných autosalonech (hliníkové prosklené fasády), administrativních halách, prodejnách či u reprezentativní části budov.

Prostor mezi křídlem a rámem je dokonale utěsněn systémem dvousložkového centrálního těsnění. Tvar profilů umožňuje použití skrytých pantů či různých typů obvodového kování. Okna mohou být zasklena všemi běžnými skly, trojsklem, akustickými či bezpečnostními skly. Odvodnění profilů je možno řešit dvěma variantami – klasicky či skrytě.

Podle zajištění tepelné izolace se dělí hliníková okna do 3 skupin:

  • ST - Standard
  • SI – Standard + komora v plastové složce
  • Aero - nový typ hliníkových oken je obstarán novým materiálem tzv. aerogelem, který zajistí maximální tepelnou izolaci.

Konstrukční hloubka profilů oken je 70 mm (rám), 79 mm (křídlo) a u dveří 70 mm (rám i křídlo). Výsledkem je efekt jednolitého povrchu z vnější strany po zavření (u oken) a lícování povrchu křídel a rámu (u dveří)

top