Úvodní stránka - Jak stavíme - Materiály - Okna a dveře - Plastové výplně otvorů

Plastové výplně otvorů

Osazení montovaných hal plastovými okny, dveřmi a pásy oken nejenom snižuje náklady na osvětlení, ale také je důležitým estetickým prvkem haly. Plastová okna a dveře jsou vyrobena z kvalitních stálobarevných, pevných PVC profilů a jsou dodávaná v libovolných šířkách, výškách a barvách.

MONT-KOVO využívá pro montované haly okna a dveře, které jsou vybaveny PVC profilem Gealan. Taková okna a dveře vynikají výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi (U=0,9-1,4W/m2K – dle typu profilu), odolností proti UV záření a povětrnostním vlivům. Plastová okna a dveře je vhodné barevně přizpůsobit opláštění. Vedle oblíbených bílých oken se stále více prosazují okna stříbrných či černých odstínů. Na výběr je i široká škála barevných profilů – ať už modré, červené či hnědé barvy.

Vlastnosti plastových oken a dveří:

 • odolnost a dlouhodobá životnost,
 • stálobarevnost,
 • snadná údržba,
 • redukovaná cirkulace vzduchu,
 • flexibilnost-různé barevné, vzhledové a tvarové řešení,
 • výborné tepelně-izolační a protihlukové vlastnosti,
 • vysoká bezpečnost.

Plastová okna pro montované haly

Každý profil oken od délky 70cm je vyztužen potřebnou žárově zinkovanou ocelovou výztuhou. Kování MACO dodává oknům vysoké užitné vlastnosti, kdy je možné okno zafixovat až do 4 různých poloh (zavřeno, otevřeno, sklopka - ventilace, mikroventilace) a zaručit tak optimální klima obytných prostor. Na přání lze využít kování se zvýšenou bezpečností, které zamezí vniknutí do objektu přes násilné působení na kování. Široká škála zasklení zase zaručuje uspokojení požadavků na tepelnou a zvukovou ochranu.

Řez plastového okna - haly

Specifikace profilů plastových oken

 1. Izolační sklo - pro lepší vlastnosti je opatřeno pokovenou vrstvou a meziskelní prostor je vyplněn argonem. Nabízíme skla izolační, protihlukové a bezpečností.
 2. Těsnění - silikon zaručuje životnost, díky odolnosti vůči povětrnostním vlivům.
 3. Distanční rámeček - uvnitř nerezové jádro zajišťuje potřebnou pevnost, plastový plášť na povrchu zajišťuje izolační vlastnosti.
 4. Komory v rámu a křídle - konstrukce a šířka komor ovlivňuje tepelnou izolaci.
 5. Kování - vysoce kvalitní rakouské kování MACO s trojitou povrchovou úpravou pro maximální životnost a bezpečnost.
 6. Žárově zinkovaná výztuha - dodává plastovým prvkům potřebnou statiku.
 7. Vnější plášť profilu - hlavní profily mají maximální tloušťku vnějších stěn dle třídy A

 

Plastové dveře pro montované haly

MONT-KOVO do hal dodává dveře různých tvarů, typů a barev dle přání investora. Mezi nejvyužívanější typ patří jednokřídlé plné či prosklené dveře. Případně do administrativních budov a prodejen dvoukřídlý typ. Dveře je možné dodat s horním či bočním světlíkem.

Řez dveře - haly

Specifikace profilů plastových dveří:

 1. Žárově zinkovaná výztuha - pro maximální pevnost dveřního křídla
 2. Nadstandardní výška profilu - křídlo - 126 mm, rám - 81 mm
 3. Dorazové těsnění - má zvětšený objem pro dokonalé utěsnění.
 4. Kartáčové těsnění - těsnost zaručena i v oblasti prahu
 5. Plastový práh - odolný a s dobrou tepelnou izolací.
 6. Přídavné jazýčkové těsnění - pro lepší těsnění nad prahem
 7. Izolační sklo- meziskelní prostor je vyplněn argonem

Dveře patří mezi nejpoužívanější prvky na budově, a proto jsou výztuhy hliníkové s dodatečným výztužným profilem. Kování má zvýšenou nosnost a lze jej nabídnout v několika stupních zabezpečení. Dveře jsou uzamykány v pěti bodech a důmyslný mechanizmus zaručuje jejich snadné uzamčení.

Přístřešky nad dveře

Přístřešky chrání zpravidla vstup do haly před povětrnostními vlivy. K dispozici jsou různé typy od ocelových konstrukcí opláštěných TR plechem až po skleněné přístřešky či složité přestřešení s podhledy. Nejjednodušší zastřešení je šířky do 1,5 m zavěšené na táhlech, často bývá sklon zpět k hale a dešťová voda je odváděna systémem žlabů a svodů.

Nadstandardní nabídka prosklení

 • Bezpečnostní zasklení využívá vrstvené sklo, které se skládá z více slepených tabulí, mezi nimiž je bezpečnostní fólie z polyvinylbutyralu. Při rozbití skla tak zůstane sklo celistvé a nerozpadne se na střepy.
 • Protihlukové zasklení plastových oken.
 • Protisluneční zasklení brání nežádoucímu zahřívání interiéru a využívá se i z estetických důvodů.
top