Úvodní stránka - Jak stavíme - Výroba haly - Rekonstrukce a opláštění hal

Rekonstrukce a opláštění hal

Rekonstrukce hal a jejich opláštění snižuje provozní náklady a poskytuje halám i objektům nové možnosti využití. Ty pak díky provedeným úpravám snadno získají atraktivní image, a to za mnohem nižších výdajů, než je tomu při výstavbě kompletního nového objektu. Na opláštění hal, střech a konstrukcí se používají nejkvalitnějšími sendvičové panely nebo trapézové plechy.

Rekonstrukce a zateplení hal či jiných objektů přináší nesčetné výhody. Mezi ně patří již zmíněná ekonomičnost realizace a úspora energií, haly navíc po úpravách odpovídají všem aktuálním legislativním nárokům. Podstatným faktorem je také nová možnost využití (či zvětšení) stávající stavby spolu s moderním vzhledem. Rekonstruovat lze staré průmyslové montované haly, zemědělská stavení, kravíny nebo stáje, zděné stavby, budovy, střechy, konstrukce pro technologie a další objekty.

Průběh rekonstrukce haly:

  • odborná prohlídka,
  • demontáž stávající krytiny,
  • nátěry,
  • případné úpravy konstrukce - prodloužení, zvýšení, rozšíření haly,
  • montáž nového opláštění - sendvičové panely či trapézové plechy,
  • klempířské práce a finální úpravy.

Opláštění a zateplení haly

Opláštění hal se využívá zejména z důvodu snížení nákladů na vytápění nebo kvůli nevyhovujícímu stavu a vlastnostem stávajících materiálů. Pro opláštění se u zatepleného objektu používají sendvičové panely, u nezatepleného trapézové plechy.

Zateplené haly

Při opláštění zateplené haly se používají sendvičové panely od renomovaných českých a rakouských dodavatelů. Sendvičové panely těchto dodavatelů vynikají prvotřídními vlastnostmi a mají veškeré potřebné certifikáty. Na výběr jsou kromě široké škály standardních barev i dalších odstíny sendvičových panelů (za příplatek). Na výběr jsou také různé profilace panelů a povrchové úpravy, které imitují například kámen, či dřevo.

Složení sendvičových panelů a veškeré podrobnosti naleznete v záložce materiály/sendvičové panely.

Montáž a údržba opláštění

Důležitým faktorem je rychlá a bezpečná montáž sendvičových panelů, díky které se snižují investiční náklady realizované haly. Sendvičové panely se uchycují k jednotlivým rámům ocelové konstrukce, panely jsou kladeny vodorovně či svisle s přiznanými nebo skrytými spoji. Opláštění sendvičovými panely vyžaduje minimum péče. Samotná údržba spočívá v omývání nebo čištění panelů, první významnější údržba přichází cca po 25 letech.

Trapézové plechy pro montované haly

Pro opláštění nezateplené haly se používají trapézové plechy od renomovaných českých i zahraničních dodavatelů. Boční plášť se k ocelové konstrukci přichycuje na tzv. paždíky. Používaná tloušťka plechů na střechu je 0,75 mm a na boční opláštění 0,63 mm. Materiál profilů je pevný, trvanlivý a nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Profily jsou vhodné na opláštění velkých ploch průmyslových objektů, hal a různých nezateplených objektů i přístřešků. Samozřejmě je možné vybírat ze široké škály barev.

V rámci kooperace a komfortního řešení díla je investorům poskytována kompletní dodávka celého díla na klíč - včetně zpracování kompletní projektové dokumentace. S tím souvisí i zajištění inženýrské činnosti, jež jsou nutná pro vydání stavebního povolení. Další činností společnosti MONT-KOVO je kompletní realizace spodních staveb, komunikací, dále napojení inženýrských sítí a různé druhy vestaveb sociálních zařízení nebo kancelářských prostor k daným konstrukcím.

top