Úvodní stránka - Montované haly - Autosalony, autoservisy a STK

Autosalony, autoservisy a STK

Autosalony a autoservisy patří mezi skvosty ocelových hal. Vynikají tvůrčím architektonickým ztvárněním. Jsou atraktivní, bohatě prosklené a snadno poutají pozornost okolí. Autoservisy a STK se vyznačují funkčností, množstvím vrat, administrativním zázemím i barevným řešením.

Montované autosalony jsou zpravidla provedeny jako montované ocelové konstrukce s velkými hliníkovými okenními výkladci, jimiž hala upoutá pozornost ve dne i v noci. Velká okna umožňují i zvenčí pohodlnou prohlídku expozice v interiéru. Autosalony disponují variabilitou tvarů a rozměrů - od obdélníkových či čtvercových tvarů až po kruhové půdorysy. Montované autosalony se zpravidla realizují se střešní atikou, která elegantně zakryje sedlový sklon střechy, čímž je dosaženo jejího zdánlivě rovného vzhledu.

Autoservisy a STK bývají naproti tomu řešeny spíše jako průmyslové a výrobní haly s důrazem na maximální využití vnitřních prostor. Většina těchto hal tvoří servisní úsek a prosklená administrativní část, která může rozložena i přes dvě podlaží. Pro tyto ocelové haly je typické velké množství sekčních vrat pro nájezd vozidel. Díky použitému sklu a zajímavým barvám sendvičových panelů vznikají velmi atraktivní objekty.

Vnitřní prostory autosalonu, autoservisů i STK není zapotřebí vyzdívat či obkládat sádrokartonem - povrch sendvičových panelů v interiéru je světlý, snadno udržovatelný a nenápadný. Pro osvětlení se využívají klasické zářivky, jež prostory nasvítí dobře i v noci. Haly je rovněž možné doplnit o střešní světlíky, které poskytují maximum denního světla a šetří tím provozní náklady.

Hlavní přednosti autosalonů a autoservisů:

  • atraktivita a originalita stavby
  • maximální využití stavebního prostoru
  • flexibilita dispozičního řešení
  • rychlost montáže
  • ekonomičnost a funkčnost stavby
  • široká paleta barev a estetických řešení
  • možnost vestaveb a mnoha doplňku

Opláštění autosalonů, autoservisů a STK

Autosalony a autoservisy jsou opláštěny silnějšími sendvičovými panely v různých barevných kombinacích. Možné je i využití skládaného pláště na střechu – nosný trapézový plech 160/250/0,75 mm, na nějž je poté položen polystyren síly 200 mm. Na ten se umístí folie SIKA (toto složení zajistí správný odvod vody i u střech s nízkým spádem). Barevně lze halu ladit podle designu firmy tak, aby byla osobitou a reprezentující vizitkou investora.

POPTÁVKA HALY

Zajímavé prvky

Pro autosalony jsou typická hliníková okna, která objektu dodají moderní design, luxusní vzhled a osvětlení pro showroom. Díky vhodným parametrům hliníkových profilů je dosaženo efektu jednolitého povrchu z vnější strany po zavření oken i lícování povrchu křídel a rámu dveří. Okna mohou být prosklena jak běžnými skly, tak trojskly, akustickými nebo bezpečnostními skly. Dalšími zajímavými prvky, které lze využít i na autoservisy a STK, mohou být zvýšení atiky poskytující vhodný prostor pro umístění loga automobilky a název prodejce, efektivní slunolamy, přístřešky nebo nejrůznější ozdobné typy opláštění.

Pro lepší představu se můžete inspirovat v široké nabídce našich referencí.

Zákazník si může objednat kompletní realizaci spodní stavby a montované haly na klíč včetně komunikací a parkovišť, napojení inženýrských sítí, různých druhů vestaveb sociálních zařízení, kancelářských prostor apod. V případě realizace kompletního díla jako generální dodavatel poskytujeme investorovi veškerou koordinaci prací a činností jak při zpracování projektové dokumentace, tak následně při dané realizaci díla, a to bezplatně.

top