Úvodní stránka - Jak stavíme - Montáž haly

Montáž haly

Montáž haly provádějí montážní skupiny společnosti MONT-KOVO v čele se zodpovědným vedoucím. Kvalitní projektová dokumentace a dlouholeté znalosti našich pracovníků zajistí efektivní výstavbu montované haly s vysokou mírou spolehlivosti a kvality.

Montáž ocelové konstrukce

Vyrobená a nalakovaná ocelová konstrukce je přepravci dovezena v jednotlivých dílech na místo realizace, kde je následně chemickou maltou ukotvena přes závitové tyče na betonové patky, respektive pasy. Na ocelové sloupy se poté připevní ocelové příčle, které se podepřou ocelovými náběhy. Na takto připravené ocelové rámy se položí a přimontují pomocí kotevních a spojovacích prvků ocelové pozinkované vaznice tzv. systémem METSEC. U nezateplené ocelové haly jsou ocelové rámy v bočních stěnách ještě propojeny ocelovými paždíky.

Montáž opláštění

Po zkompletování ocelové konstrukce je na řadě montáž opláštění ze sendvičových panelů, popřípadě trapézového plechu. Sendvičové opláštění je k ocelové konstrukci připevněno šrouby a nýty z vysoce jakostní uhlíkové oceli. Jako první se montují střešní sendvičové panely a pak následně stěnové sendvičové panely. Panely jsou zpravidla kladeny vodorovně, což je z ekonomického hlediska výhodnější, neboť díky značné pevnosti panelů již není zapotřebí montovat boční ocelové paždíky.

Haly oplášťujeme vysoce kvalitními panely českých a rakouských výrobců - Kingspan a.s. a Brucha CZ s.r.o. Nezateplené haly pokrýváme trapézovými plechy firem CB profil a.s., Ruukki CZ s.r.o. a Arcelormittal Construction CZ s.r.o.

Montáž výplní otvorů

Do zateplených hal instalujeme plastová či hliníková okna a dveře případně sekční vrata. Do střešní části je také možné zabudovat hřebenový světlík, jenž zabezpečí maximum denního světla a přísun čerstvého vzduchu v hale. Pro nezateplené haly využíváme ocelová vrata vlastní výroby. V případě speciálních požadavků využíváme dodavatele atypických systémů.

  • Vrata - do hal se běžně instalují průmyslová sekční vrata v mnoha barevných kombinacích, několika typech prosvětlení či s různými způsoby ovládaní. Maximální rozměry sekčních vrat jsou 7x5,5m (š/v). Na přání mohou být využity i ocelové křídlové vrata.
  • Okna a dveře - prosvětlení hal okny nejenže snižuje náklady na osvětlení, ale je současně důležitým estetickým prvkem. Okna jsou dodávána v libovolných rozměrech, barvách i materiálech. Instalujeme plastová okna a dveře vyrobené výhradně z kvalitních stálobarevných a pevných PVC profilů Gaelan. V případě požadavků dodáváme také varianty hliníkových oken a dveří, které se velmi dobře hodí pro objekty sloužící jako administrativní haly, montované prodejny, showroomy nebo autosalony.
  • Střešní světlíky - Pásové či bodové světlíky jsou nejlepším způsobem prosvětlení všech typů průmyslových hal a pracovních ploch zejména tam, kde by nevyhovovalo umístění bočních okenních prosvětlovacích pásů. Světlíky poskytují maximum denního světla a šetří energii za osvětlení vnitřního prostoru haly.

Montáž klempířských prvků

Na konci montážního procesu je hala osazena klempířskými prvky. Kvalitní a vhodně vybrané klempířské prvky halu zkrášlí a dodají jí jedinečný vzhled odpovídající jakkoli rozmanitému návrhu architekta. Během tohoto procesu montujeme také okapy a svody (využíváme mimo jiné systému hranatých svodů výrobce Kingspan).

top