Světlíky

Na prosvětlení průmyslových, skladovacích, prodejních či sportovních hal, autosalonů a autoservisů jsou velmi vhodné střešní hřebenové světlíky. Světlíky zajišťují dostatek denního světla a úsporu energie na osvětlení vnitřního prostoru montované haly. Tvar může být obloukový, sedlový či pultový.

Konstrukce hřebenového světlíku

Obruba hřebenového světlíku je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu a je kotvena pozinkovanými šrouby do nosné ocelové konstrukce střechy montované haly. Z venkovní strany je konstrukce zateplena minerální vlnou tl. 8 mm, a ta je překryta pozinkovaným plechem o tloušťce 0,63 mm.

Tvary hřebenového světlíku:

  • obloukové (nejčastěji využívané),
  • sedlové,
  • pultové.

Samotná oblouková konstrukce hřebenového světlíku je hliníková z uzavřeného profilu v přírodním provedení nebo ocelová opatřená povrchovou úpravou (je možný nátěr nebo zinkování).

Opláštění světlíku

Pro prosvětlení obloukového světlíku se používají polykarbonátové desky Lexan o tloušťce 16 mm zpravidla v opálovém zabarvení (U=1,86 W/m2K), které se ke konstrukci hřebenového světlíku přichycují pomocí hliníkových přítlačných lišt s profilovým pryžovým těsněním. Polykarbonátové desky jsou opatřeny z obou stran ochrannou vrstvou proti UV záření.

Ventilace světlíku

Pro montované haly jsou nejvhodnější světlíky s ventilačními křídly, které zajišťují nezbytné větrání vnitřních prostor haly. Ventilační křídla bývají zpravidla o rozměru 2x2m. Pro snadnou manipulaci se nabízí možnost elektrického ovládání ventilačních křídel pomocí motorů 230V se zdvihem 300-500 mm. Motory jsou napojeny na ovládací centrálu přes termostat a detektor vítr/déšť a bývají nainstalovány přes konzoly k větracím křídlům. Pro klasické mechanické ovládání se dodává spínač.
top