Úvodní stránka - Jak stavíme - Materiály - Sendvičové panely

Sendvičové panely

Sendvičové panely pro opláštění montovaných hal jsou ideálním materiálem pro izolaci všech typů průmyslových, skladových a sportovních hal, prodejních i administrativních center. Sendvičové panely jsou propracovaný a moderní stavební prvek, který prošel rozsáhlým vývojem a výzkumem.

Sendvičové izolační zateplovací panely jsou vhodné pro opláštění střechy i bočních stěn haly. Nejčastější tloušťky panelů pro opláštění hal se pohybují v rozmezí od 60mm do 120mm. Investice do silnějšího sendvičového panelu zajišťuje úsporu energie na vytápění haly a příjemnou teplotu v letním období. Panely se uchycují na vaznice a sloupy pomocí kotevních prostředků.

Přednosti sendvičového panelu:

  • vysoká kvalita a trvanlivost
  • výborné tepelně izolační a protipožární vlastnosti
  • rychlost montáže
  • snadná a minimální údržba
  • estetičnost
  • šetrnost k životnímu prostředí
  • parotěsnost a vzduchotěsnost panelů
  • kombinovatelnost s jinými materiály - sklo, sklolaminát, zdivo...
  • lehká konstrukce hal ze sendvičových panelů => nižší pořizovací náklady

Vzorník barev panelů

Na výběr je široká škála standardních barev i dalších barev sendvičových panelů za příplatek. Barvy většinou korespondují se vzorníkem RAL. Příplatkové varianty sendvičových panelů zahrnutí metalické laky, ale také mohou svým vzhledem imitovat určité materiály jako je kámen, cihla či dřevo. Stavba tím získá přirozený vzhled a přitom jsou zachovány veškeré izolační vlastnosti. Tato řešení jsou vhodná především pro administrativní haly, montované prodejny, obchodní centra či autosalony.

STANDARDNÍ EXTERIÉROVÉ BARVY PANELŮ

PREMIOVÉ METALICKÉ BARVY PANELŮ

EFEKTY SENDVIČOVÝCH PANELŮ

MATNÉ BARVY PANELŮ

Pozn. barevná paleta panelů zde uvedených je pouze orientační. Pro aktuální nabídku kontaktujte naše obchodní oddělení.

Profilace sendvičových panelů

Pro opláštění montovaných hal a budov je možné díky širokému sortimentu izolačních panelů realizovat i esteticky a architektonicky zajímavé stavby. Vnější plechy panelů mohou mít různé profilace od scela hladkého povrchu (FLAT) přes vlny (WAVE) až k panelům se silnou trapézovou profilací (RW).

Sendvičové panely pro haly

Detail sendvičových panelů

Pozn. obrázky panelů Kingspan

Složení sendvičových panelů

Jádro sendvičového panelu

1. Sendvičové panely s jádrem z tuhého polyuretanu

V praxi se při opláštění haly nejčastěji používá sendvičový panel s jádrem z tuhého polyuretanu. Jedná se o trvanlivý a ekonomicky nejpřijatelnější typ sendvičového panelu. Jádro z tuhého polyuretanu s uzavřenou buněčnou strukturou má jednu z nejnižších vodivostí, což zaručuje účinné uchování tepla v montované hale. Kombinace nízké tepelné vodivosti, pevnosti materiálu a schopností pojit se s vnějšími krycími plechy předurčuje tento stavební materiál pro široké využití ve stavebnictví.

2. Sendvičové panely s minerálním jádrem

Jedná se o nejvhodnější materiál pro haly, které vyžadují maximální požární odolnost a ochranu. Minerální vlna, z které se panel skládá, nehoří. Požární odolnost se odvíjí od složení sendvičového panelu a jeho tloušťky.

Krycí plechy sendvičových panelů

Jádro sendvičového panelu je na povrchu kryto ocelovými pozinkovanými plechy. Na výběr je široká škála standardních barev a dalších barev za příplatek pro opláštění montovaných hal.

Požární vlastnosti sendvičových panelů

Přidáním určitých přísad do polyuretanu získá sendvičový panel pro opláštění výborné požární vlastnosti požadované aktuálními národními předpisy a požadavky v pojišťovnictví. V současné době se již vyrábí tak požárně odolné sendvičové panely, že nahrazují sendviče s minerálním jádrem, které také vynikají výbornými požárními vlastnostmi, ale jsou dražší.

MONT-KOVO pro opláštění hal a konstrukcí využívá vysoce kvalitní sendvičové panely od renomovaných českých i zahraničních dodavatelů jako jsou Kingspan a.s., Brucha CZ s.r.o., Ruukki CZ s.r.o., kteří disponují veškerými jakostními certifikáty a prohlášeními o shodě pro Českou republikou.

top