Úvodní stránka - Montované haly - Sportovní haly a tělocvičny

Sportovní haly a tělocvičny

Montované sportovní haly či tělocvičny jsou funkční, atraktivní a ekonomicky výhodné. Podle velikosti a využití lze volit z rámové či obloukové konstrukce. Mohou sloužit jako multifunkční tenisové kurty, bazény, stadiony a jiné další sportovní zařízení.

Pro co nejefektivnější využití interiéru jsou sportovní haly a tělocvičny s rámovou konstrukcí koncipované se sedlovou střechou, jež je vhodná především pro multifunkční sportovní haly či tenisové kurty. Do velkých a širokých sportovních hal a stadionů se montuje velkorozponová ocelová konstrukce bez podpěry. Konstrukční řešení je záměrně naddimenzované, aby odolalo vysoké zátěži. Tyto haly jsou zateplené sendvičovými panely s nadstandardními termoizolačními vlastnostmi.

Další možností při realizaci sportovních zařízení jsou obloukové konstrukce. Díky pevné a současně lehké kostře jsou haly rychle sestavitelné a ekonomicky výhodné. Obloukové haly pro sportovní účely lze skládat v šířkách OK 18, 21, 25 a až 42 metrů libovolných délek; s výškou 7 - 12 metrů.

Sportovní aktivity si žádají dostatečné osvětlení ocelové haly; nabízí se výběr hned z několika světelných zdrojů. Nejčastěji jsou to zářivky či halogenová světla, popřípadě prosvětlení bočními pásy. Střešní světlíky v tomto typu hal nejsou vhodné.

Ve sportovních halách se jako povrch často volí umělý polyuretanový CONIPUR HG. Vhodný je zejména do tenisových hal a tělocvičen určených pro basketbal, florbal, gymnastiku, házenou a jiné míčové hry. Dalším používaným povrchem je kobercový "Sporting T" s vinylovým dezénovým povrchem a tlumicí vrstvou.

Hlavní přednosti sportovní haly:

  • maximální využití prostoru
  • multifunkční využití
  • ekonomičnost stavby
  • široká paleta barev a estetických řešení
  • možnost vestaveb a mnoha doplňku
  • úspora provozních nákladů
  • možnost rozšiřování

Opláštění sportovní haly a tělocvičny

Sportovní haly rámové konstrukce bývají opláštěny klasickými sendvičovými panely, které se využívají na většinu montovaných hal. Tyto panely vynikají velmi dobrými termoizolačními vlastnostmi již při malých tloušťkách. Obloukové konstrukce hal se zateplují pomocí skládaného pláště z pozinkovaného plechu a minerální vaty.

POPTÁVKA HALY

Zajímavé prvky

Haly mohou být doplněny např. velkým přístřeškem u vjezdu pro parkování aut, hranatými okapovými systémy nebo logem investora na plášti objektu. Do prostoru haly lze vystavět administrativní zázemí s kancelářemi, šatny či sociální zařízení. Halu je možné navrhnout v různých zajímavých barevných kombinacích.

Pro lepší představu se můžete inspirovat v široké nabídce našich referencí.

Zákazník si může objednat kompletní realizaci spodní stavby a montované haly na klíč včetně komunikací a parkovišť, napojení inženýrských sítí, různých druhů vestaveb sociálních zařízení, kancelářských prostor apod. V případě realizace kompletního díla jako generální dodavatel poskytujeme investorovi veškerou koordinaci prací a činností jak při zpracování projektové dokumentace, tak následně při dané realizaci díla, a to bezplatně.

top