O našich ocelových konstrukcích

V odborném časopise Konstrukce, který se specializuje na stavebnictví a strojírenství, nám vyšly 2 články o našich montovaných halách a konstrukcích.

Montovaná hala Pilart - oceněna v soutěži Stavba roku 2012 Zlínského kraje 

Ocelová hala Pilart získala Čestné uznání v prestižní soutěži Stavba roku 2012 Zlínského kraje, které jsme se účastnili v květnu tohoto roku. Odborná komise u všech soutěžních staveb kladla největší důraz na kvalitu provedení, praktičnost, design a vhodné začlenění do architektonického rázu okolí.

Prestižní soutěž Stavba roku 2012 Zlínského kraje každoročně pořádá Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora architektů a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě pod záštitou hejtmana Zlínského kraje.

Hodnotilo se v několika kategoriích, naše ocelová hala - novostavba haly Pilart uspěla v kategorii Stavba realizovaná mimo území Zlínského kraje firmou ze Zlínského kraje.  

Samotná hala Pilart je koncepčně rozdělena na montovanou dvoupatrovou administrativní část řešenou kontrastem černé a bílé barvy a zadní skladovací a prodejní část opláštěnou stříbrnými sendvičovými panely Kingspan. Celé opláštění ocelové konstrukce haly bylo dodáno v tloušťce 120mm, což zajišťuje maximální izolaci.

Montovaná hala Pilart si získala odbornou porotu také zajímavým řešením střechy, které svým provedením poukazuje na předmět podnikání investora - a to je výroba a prodej pilových pásů. Navíc jednotlivé zářezy ve střeše umožnily praktické prosvětlení haly pásy plastových oken umístěných právě do jednotlivých zářezů.

Stavbu haly jsme realizovali ve spolupráci s firmou Navláčil, která dodala spodní stavbu a vnitřní stavební úpravy. 

  • Investor: Pilart s.r.o.
  • Projektant: Delta Projektconsult s.r.o.
  • Dodavatel: MONT-KOVO spol.s.r.o.; Navláčil stavební firma, s.r.o.
  • Autor díla: Ing. arch. Adam Cifra
  • Finanční náklady: 11 mil. Kč
  • Realizace: 07/2012 - 10/2012

Více o ocelové hale Pilart se můžete dočíst v profilu haly Pilart a v článku Stavba roku 2012 Zlínského kraje.

Montovaná hala Hutira 

Dříve se také psalo v časopise Konstrukce o naší ocelové hale Hutira v Popůvkách, která byla smontovaná v loňském roce. K této hale byla postavena zděná administrativa. Hala je velmi reprezentativní a výrobní část především funkční a ekonomicky řešená.

profilu haly Hutira můžete shlédnout fotografie této haly a podrobný popis k této hale.

top