Úvodní stránka - Aktuality | MONT-KOVO montované haly, ocelové konstrukce - Naše společnost obdržela Čestné uznání

Naše společnost obdržela Čestné uznání

Naše společnost MONT-KOVO obdržela Čestné uznání v prestižní soutěži Stavba roku 2012 Zlínského kraje, kterou každoročně organizuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora architektů a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka.

XI. slavností vyhlášení proběhlo v sále Kongresového a kulturního centra Beseda v Otrokovicích. Naše firma se přihlásila poprvé do této soutěže, a to s moderní a architektonicky velmi zajímavou stavbou haly Pilart v Blansku. Byli jsme zařazeni do soutěžní kategorie Stavby mimo Zlínský kraj realizované firmou ze Zlínského kraje.

Soutěže se zúčastnilo celkem 51 subjektů - firem, obcí či neziskových organizací. Zlínský kraj již 4. rok drží prvenství mezi jinými kraji v ČR v počtu přihlášených staveb. Byly zde kategorie rodinných domů, průmyslových staveb a dopravních staveb realizované ve Zlínském kraji i mimo něj.

Smyslem soutěže Stavba roku je prezentace a zviditelnění nejkvalitnějších projektů novostaveb a jejich realizátorů. Při hodnocení byl kladen největší důraz na design, praktičnost a kvalitu provedení.

Oceněná montovaná hala Pilart je ukázkou architektonicky velmi zajímavé stavby, která splňuje všechny výše uvedené atributy. Hala je řešena funkčně a ekonomicky, zajímavé je především řešení střechy, které svým provedením evokuje součást podnikání společnosti Pilart - a to pilové pásy. Společnost Pilart je dodavatelem dřevo i kovoobráběcích strojů a  halu využívá jako administrativní a prodejní budovu.

Dispozičně je hala rozdělena na dvě části - dvoupatrovou administrativní budovu v popředí a nižší prodejní halu, která je s administrativou vevnitř průchozí. Barevně je hala řešena jako kombinace černé, stříbrné a bílé barvy, na které červené logo společnosti velmi dobře vyniká. Zajímavě je řešen i vstup do haly se skleněným přístřeškem.

Při montáži haly jsme kladli důraz na precizní zapravení detailů klempířskými prvky, výběr kvalitních materiálů a dodavatelů.

Naše ocenění též bylo zveřejněno v Týdeníku Kroměřížska a na zpravodajském portálu idnes.cz.

top