Stavba roku se blíží

V návaznosti na loňský úspěšný rok i letos se budeme účastnit prestižní soutěže Stavba roku 2013 Zlínského kraje. V loňském roce jsme uspěli s halou Pilart v Blansku, s kterou jsme v kategorii Stavby mimo území Zlínského kraje realizované firmou se sídlem ve Zlínském kraji obdrželi Čestné uznání za provedení stavby, kvalitu, detaily a originální řešení.

V letošním roce bychom rádi odborné komisi představili dvě stavby, a to autosalon Hyundai v Praze Průhonicích, který bude zařazen do stejné kategorie jako stavba loni - a to stavby mimo území Zlínského kraje realizované dodavatelem se sídlem ve Zlínském kraji.

Autosalon jsme realizovali na konci roku 2012 a začátkem roku 2013. Dodávali jsme ocelovou konstrukci, kompletní opláštění a různé výplně otvorů. Autosalon v rozměrech 17x38m byl z naší strany zrealizován za pouhé 3 měsíce s náklady 4,5 mil. Kč.

Druhou přihlášenou stavbou je administrativní a servisní hala pro společnost Moravian-Klas ve Vsetíně. Tato stavba je zajímavá především řešením přední administrativní části s předsazeným pásem oken. Opláštění bylo zvoleno v kombinaci bílé a šedé barvy, na výběr byla i bílo zelená varianta, ale investor se přiklonil k decentnějšímu řešení a vzhledu. Tloušťka opláštění odpovídá účelu a řešení stavby - bylo zvoleno opláštění Kingspan v tlouště 100mm na bocích i střeše. Servisní část je dokonale prosvětlena díky střešenímu hřebenovému světlíku.

Servisní část stavby je propojena na skladovou část s regálovým systémem a zastřešenou myčku strojů. Do haly je přístup několika sekčními vraty rozměru 4,5x4,5 zajišťující snadný průjezd techniky a vozidel.

top