Úvodní stránka - Aktuality | MONT-KOVO montované haly, ocelové konstrukce - Exkurze u našeho dodavatele sendvičových panelů

Exkurze u našeho dodavatele sendvičových panelů

Naše firma v květnu navštívila našeho dobrého a dlouhodobého dodavatele sendvičových panelů Kingspan.

Navštěva byla zorganizována za účelem osvojení nových poznatků o novinkách z výroby a zejm. o nových panelech IPN, které zaručují nejvyšší požadavky na požární odolnost.

Prohlédli jsme si celý rozsáhlý areál v Hradci Králové, nejdřívě jsme navštívili linku na výrobu minerálních panelů a poté jsme se přesunuli prohlédnout nové výrobní linky na sendvičové panely v nových výrobních halách, což nás samozřejmě zajímalo nejvíce. Ochotně nám vše představitelé firmy Kingspan vysvětlili, názorně předvedli a popsali, abychom mohli své poznatky šířit dál pro své nové investory.

Sendvičové panely se vyrábí na 2 různých výrobních linkách s trochu jinou technologií. Hlavní rozdíl však spočívá především v tom, že na první lince jsou již panely předchystané pro určitou délku, zatímco na druhé lince se panely až finálně řežou na poptávanou délku. Podstata je však na obou linkách stejná - mezi dva pásy plechů se nastříká speciálně připravená PUR směs, která se poté nechá dozrát v peci. Plechy jsou opatřeny ochrannou folií proti poškození. Nejčastěji vyráběná  šířka Kingspan panelu v současné době je 1,15 m.

Po prohlídce následovalo odborné školení zameřené především na dnes stále rozebírané a aktuální téma požární odolnosti staveb a požární odolnosti sendvičových panelů Kingspan. Z vyprávění bylo nanejvýš patrné, že celá filosofie výroby panelů se ubírá směrem ke zvyšování kvality a splehlivosti sendvičových panelů. Kingspan stále vyvíjí a pracuje na vylepšení svých panelů, v současné době uvedli na trh nový sendvičový panel IPN, který svou žáruvzdorností se již prakticky vyrovná nehořlavým minerálním panelům. Na panelech jsou prováděny řady požárních zkoušek a testů v různých podmínkách. Panel IPN je natolik nehořlavý, že i po 30 minutách panel odolává a navíc požár není šířen dál po montované hale jako tomu bylo v řadě skutečně zdokumentovaných případů u konkurenčních panelů.

Aby nás představitelé královéhradecké firmy přesvědčili o skutečné kvalitě a hlavně žáruvzdornosti svého sendvičového panelu "na vlastní oči", přešli jsme k názorné zkoušce požární odolnosti panelu Kingspan. Panel i po několika minutách stále odolával v dobrém stavu, zatímco konkurenční panel okamžitě shořel. Zkouška byla natolik přesvědčivá, že jsme se odvážili za panel dát ruku - vše jsme zdokumentovali viz přiložené fotografie, více fotagrafií též na našem facebooku.

Další články o požární ochraně a požárech haly:

http://www.montkovo.cz/pozar-v-hale-dektrade-zlin-priluky

http://www.montkovo.cz/pozarni-ochrana-ocelove-konstrukce-montovane-haly

top