25 let montovaných hal MONT-KOVO

Naše společnost MONT-KOVO, která se zabývá dodávkou montovaných hal na klíč slaví letos výročí – 25 let od svého založení. Za dobu své existence se transformovala z firmy o 5 zaměstnancích s domácími výrobními podmínkami na společnost o 90 zaměstnancích se sídlem v Břestě a areálem v Hulíně se čtyřmi výrobními halami a technologiemi, o kterých se jim nikdy nezdálo.

Historie společnosti

Dodávka montovaných hal na klíč všech typů a velikostí od projekce, přes realizaci stavebních prací, výrobu, montáž konstrukce a opláštění, zařízení hal až po finální úpravy terénu a výsadby to je dnešní MONT-KOVO. Kořeny firmy ovšem sahají do roku 1995 a začátky byly mnohem prozaičtější. 19.4.1995 se pár kamarádů rozhodlo a zapsalo firmu pod obchodním názvem MONT-KOVO, spol. s r.o. do obchodního rejstříku. Jejich cílem bylo montovat menší ocelové konstrukce a přístřešky. Bez většího zázemí firma v domácích podmínkách překonala těžké začátky a v roce 1996 si pronajala své první výrobní prostory v obci Břest u Kroměříže. Nakoupila vybavení a přeorientovala se i na výrobu vlastních menších ocelových konstrukcí zejména obloukového typu.

Následující roky navázala firma spolupráci s živnostníky a začala montovat i rámové haly větších typů především ve Zlínském a Olomouckém kraji. V roce 1997 firma koupila dům (určený k demolici) v obci Břest, který přestavěla na nynější sídlo společnosti. V roce 2001 dochází k rozšíření výrobních prostor a ke koupi první vlastní haly o rozměrech 15x30 m, jež se v průběhu dvou let dočká renovace. Její prostory se přizpůsobují a vybavují tak, aby vyhovovaly výrobě ocelových konstrukcí. Tím je zahájeno budování nového výrobního areálu společnosti MONT-KOVO v Hulíně.

Roku 2003 MONT-KOVO zavádí nové obchodní strategie, moderní technologie a začíná se zaměřovat na marketingové aktivity k prezentaci společnosti. Firma díky tomu v roce 2003 a 2004 odstartuje velký rozvoj, získává významné zakázky a naváže kvalitní spolupráci s dodavateli po celé České i Slovenské republice. Z důvodu razantního růstu přijímá MONT-KOVO další zaměstnance ve výrobě, montáži, ale i v projekci a administrativě. V roce 2004 pořizuje společnost svou druhou halu v Hulíně, tentokrát o rozměru 24x54 m, která v má v budoucnu sloužit jako lakovna.

Od roku 2005 společnost začala montovat velké administrativní haly, sportovní haly, autosalony a moderní firemní centra. Společnost dále v letech 2006-2013 rozšířila své výrobní prostory v Hulíně, tentokrát výstavbou nové výrobní haly o rozměru 15x30m a rekonstruuje původní výrobní halu z roku 2001. V roce 2014 MONT-KOVO pořídilo nový moderní lakovací box, který byl umístěn do nově zrekonstruované haly 24x54 m, která začíná sloužit jako plnohodnotná lakovna.

V roce 2015 v rámci výročí 20 let od založení společnosti MONT-KOVO bylo otevřeno vlastní stavební oddělení a tím vznikla možnost si vybrat MONT-KOVO jako generálního dodavatele stavby. Tento krok si vyžádá rozšíření první výrobní haly o přístavbu pro nové zaměstnance stavebního oddělení.

Rok 2017 je ve znamení dalšího rozšíření výrobního areálu tentokrát formou vybudování nové výrobní haly 15x36 m s moderním průběžným tryskacím zařízením. Počet zaměstnanců se dále zvyšuje na 90 pracovníků.

MONT-KOVO dnes

MONT-KOVO spol. s r.o. je dnes firma, která staví na tradici, bohatých zkušenostech, vlastním týmu pracovníků a velké samostatnosti a soběstačnosti. Společnost se neustále snaží zlepšovat technologie, procesy a postupy, což dokazuje i neustálý rozvoj výroby a oblasti činností v průběhu historie. Pro MONT-KOVO je velmi důležitá kvalita a spokojenost zákazníků, proto se firma snaží dlouhodobě spolupracovat s nejlepšími dodavateli materiálu a technologií především z České a Slovenské republiky. Za 25 let historie firma zrealizovala více jak 750 montovaných hal pro malé i velké společnosti. Montované haly jsou vždy projektované se snahou o maximální funkčnost, moderní design a snížení investičních nákladů efektivním řešením ocelové konstrukce a zkrácením doby montáže. Velkou satisfakcí jsou pro MONT-KOVO stále se vracející zákazníci, kteří společně s firmou vyrostli a v dnešní době mají třeba i deset montovaných hal MONT-KOVO.

Cílem pro následující léta je zaměření se na bezpečnost práce a spokojenost zaměstnanců. Tento proces již začal a v roce 2019, kdy byl vybudován nový moderní systém odsávacího a filtračního zařízení svařovny pro zlepšení pracovního prostředí ve výrobě. Dalším krokem bylo přijmutí interního specialisty na oblast BOZP a PO. Mezi priority patří také rozšíření kapacit stavebního oddělení, aby byla firma schopna uspokojit co největší množství zákazníků s potřebou generální dodávky haly.

Haly a ocelové konstrukce MONT-KOVO vyrábí ve vlastních moderně vybavených prostorech a následně je montuje sedm montážních skupin na daném místě realizace, a to v rámci České republiky i zahraničí. MONT-KOVO si lze vybrat jako generálního dodavatele stavby a zrealizovat celou montovanou halu na klíč. Společnost zákazníkovi nabízí takové řešení objektu nebo areálu, které je pro něj nejvýhodnější a které jej bude v podnikatelské činnosti dokonale reprezentovat. V referencích firmy můžete najít nejrůznější druhy průmyslových, administrativních, zemědělských, velkoobchodních a maloobchodních hal, sportovních zařízení, autosalonů, konstrukcí pro technologie a přístřešků.

Letošní chystané oslavy 25. výročí sice překazil koronavirus, ale plány do budoucna jsou velké a rozhodně MONT-KOVO neusíná na vavřínech.

top