Úvodní stránka - Reference - Zemědělské haly Tištín

Zemědělské haly Tištín

Poptávka podobné haly

Zakázka pro ZD Tištín se prováděla ve třech fázích. V první části probíhala výstavba ocelové konstrukce haly o půdorysných rozměrech 37,8 x 69,2 m. Následovala montáž druhé haly o stejných rozměrech a na závěr byly obě haly propojeny spojovacím krčkem.

Rok realizace2016
MístoTištín 240
InvestorAgrodružstvo Tištín

Detail stavby

Předmětem tohoto projektu byla novostavba dvou přilehlých hal pro ustájení a chov dojnic a přeháněcího koridoru, který je ukončen u štítové stěny jedné z hal. Tento koridor je propojen i se stávající dojírnou pomocí odnímatelného ocelového hrazení, přes stávající komunikaci. Haly jsou umístěny v západní části areálu agrodružstva Tištín (v místě po demolici tří původních objektů). Půdorysná plocha stájí je 2x34,7x69,15m, výška u okapů 5,5 m, výška hřebenů 14,3 m. Šířka přeháněcího koridoru je 2,6 m a celková délka 110 m, výška u okapu 4,2 m. Zastavěná plocha stájí je 5085 m2. Vnitřní prostor hal je rozdělen krmnou chodbou na dvě poloviny, na každé polovině je z ocelového hrazení zřízeno krmiště, lože-boxy a hnojná chodba. Projektovaná celková kapacita ustájených zvířat je 245 ks v každé hale.

Nosnou konstrukci objektu plní ocelový rámový skelet a ŽB sokl objektu. Štítové stěny objektu (od výšky 2 m) jsou ze sklolaminátových trapézových prosvětlovacích panelů. Obvodové podélné stěny objektu jsou ze shrnovací plachty. Střešní plášť objektu je osazen sendvičovými PUR panelů. Vstupními vraty do objektu jsou rolovací vrata z plachtoviny ve štítových stěnách objektu, pro evakuaci zvířat jsou ve štítech zřízeny vrata otevíraná dvoukřídlá nebo vrata vodorovně posuvná (4 ks). Konstrukce přeháněcí chodby je z ocelového hrazení se zastřešením pultovou střechou s trapézovým plechem. Střecha hal je sedlová se střešním hřebenovým světlíkem. Díky kombinaci světlíku a sklolaminátových štítů je hala během dne dostatečně osvětlena i bez umělého osvětlení. 

Otvory

Rolovací plachtové vrata, dvoukřídlá vrata, vodorovně posuvná vrata, hřebenový světlík.

Opláštění

TR 39/333/0.75mm PES tl.25/7my RAL 9002, střešní sendvičové panely PUR tl. 100 mm, sklolaminátové trapézové panely.


Poptávka podobné haly

Podobné reference

top