Úvodní stránka>Reference>Výrobní hala Laser Centrum CZ

Výrobní hala Laser Centrum CZ

Montovaná hala na klíč pro společnost LASER CENTRUM CZ byla vystavěna ve městě Liberec nedaleko hory Ještěd. Hala slouží ke strojírenské výrobě pro automobilový a letecký průmysl a kolejová vozidla.
Rok realizace : 2015
Místo : Liberec, České mládeže 470/134
Investor : LASER CENTRUM CZ, s.r.o.

Předmětem tohoto projektu byla výstavba ocelová výrobní haly s kompletním provozním zázemím na klíč. Hala je řešena jako trojlodní resp. dvoulodní s napojením na stávající budovu. Nosnou konstrukci tvoří příčné rámy s rozestupy 6 m. Sloupy OK jsou vetknuté do základových železobetonových patek. Hala je také doplněna o nosníky jeřábových drah z profilů HEA, které slouží pro pojezd jeřábů o nosnosti 10 t, 2 t, 1 t a 1 t. Jeřáby jsou konstruovány jako jednotlivé dvojce s možností sjetí k sobě. Opláštění je řešeno kombinací minerálních panelů na střeše a sendvičových panelů s IPN jádrem resp. panely s minerální vatou na stěnách. Stěnové pláště v kombinaci šedé a bílé doplňují antracitové klempířské prvky. Střešní plášť je uložen na tenkostěnné vaznice tvaru Z. Součástí dodávky horní stavby bylo ocelové patro a schodiště se zábradlím a ocelové markýzy včetně opláštění. Hala obsahuje mimo jiné také mnoho prostupů pro vzduchotechniku. Hala je opatřena plastovými vstupními dveřmi, sekčními vraty s částečným prosklením a plastovými okny v kontrastní červené barvě. Hala disponuje také přístavkem, který slouží jako technická místnost. Součástí haly je také zázemí pro administrativní pracovníky a oddělené šatny a sociální zařízení.

Naše stavební oddělení provedlo veškeré prvky spodní stavby včetně zemních prací, základů, podlah, izolací, komunikací, potrubí, rozvodů, maleb, elektromontáží, vytápění a dalších doplňkových prací.

Šířka (m)
36,00
Délka (m)
42,50
Výška (m)
6,30
Plocha (m²)
1530,00
Modul (m)
6,00

Otvory - Dveře plastové folie červená/bílá; okna plastová otvírka/sklopné, barva folie červená/ bílá, sekční vrata (5.1x4.2m) a (4,5x3,5m); střešní hliníkový světlík (4.0x30.0m)

Opláštění - Střešní panel KS1000 FF tl.150mm REI 120 DP1, U=0.28(W/m2K) RAL 9007; Stěnový panel KS1150 TL tl.100mm EW/EI 15 DP3 RAL , U=0.222(W/m2K) RAL 9002, RAL 9007

Výrobní hala Laser Centrum CZ

 
Výrobní hala Laser Centrum CZVýrobní hala Laser Centrum CZ
Montovaná hala LiberecMontovaná hala Liberec
Výrobní montovaná hala LiberecVýrobní montovaná hala Liberec
Detail prosvětlení administrativní částiDetail prosvětlení administrativní části
Štít halyŠtít haly
Pás plastkových okenPás plastkových oken
Interiér výrobní halyInteriér výrobní haly
Výrobní hala s administrativní vestavbouVýrobní hala s administrativní vestavbou
Administrativní částAdministrativní část
PřístavekPřístavek
Detail sednvičových panelůDetail sednvičových panelů
Sokl montované halySokl montované haly