Úvodní stránka - Reference - Výrobní hala Fort-Plasty Kroměříž

Výrobní hala Fort-Plasty Kroměříž

Poptávka podobné haly

Zbrusu nová, moderní výrobní hala s přidruženými administrativními prostory dokonale odpovídá všem požadavkům firmy Fort-Plasty týkající se výroby vzduchotechnických zařízení a plastových produktů. Tato montovaná hala byla dodána formou generální dodávky.

Rok realizace2022
MístoHulínská 2193/2a, Kroměříž
InvestorFORT-PLASTY s.r.o.

Detail stavby

Celkové provozní řešení této nové haly je zkonstruováno tak, aby umožnilo plynulý výrobní proces. Hala je dvoupodlažní, 1.NP se zvýšenou částí je vybaveno jeřábovou dráhou pro manipulaci s většími celky. V 1.NP probíhá zpracování velkoformátových desek a vyřezaných rozměrných dílů, zatímco ve 2.NP dochází k ohýbání, svařování a kompletaci výrobků. V 1. NP zděné části haly je situována technická místnost, kancelář, sociální zázemí a schodiště do druhého patra. V druhém patře nalezneme příruční sklady a také sociální zázemí pro pracovníky výroby.

Na místě, kde dříve stál původní objekt, došlo k jeho demolici. Nová výrobní hala byla umístěna uvnitř areálu, kde se nachází zázemí společnosti FORT-PLASTY. Architektonické a urbanistické řešení stavby respektuje stávající průmyslovou budovu, která byla vybudována v minulých fázích výstavby. Samotná výrobní hala je navržena jako skeletová stavba s použitím železobetonových prvků. Výrobní hala je opláštěna sendvičovými panely, které již v současnosti směřují k budoucímu designu, který si společnost přeje použít pro další výstavbu a prezentaci. Přizpůsobení tvaru a hmoty stavby bylo provedeno s ohledem na výrobní kapacitu a s cílem zachovat stávající vzhled areálu a okolí. Hlavní výrobní objekt má obdélníkový půdorysný tvar o stranách délky přibližně 24,5 x 19,0 m, výška atiky ve výrobní části je zhruba 8,5 m a ve části s jeřábovou dráhou 9,6 m nad terénem. Střecha je plochá s atikami. Ze strany SV je k objektu připojen průběžný ocelový přístřešek s podjezdnou výškou minimálně 4,3 m. Ze strany SZ je k výrobní hale přistavěna zděná část sloužící pro administrativní a sociální účely, která má plochou střechu ve stejné úrovni jako výrobní část.

Jedním z klíčových aspektů, které hala nabízí, je lepší prostorové uspořádání, sociální a administrativní zázemí, což výrazně zlepší pracovní podmínky pro zaměstnance. Prostor je prosvětlen plastovými okny, což umožňuje dostatek přirozeného osvětlení. Interiérové dveře jsou dřevotřískové, zatímco externí jsou plastové. Ocelové průmyslové vrata (1.8 x 3.2 m) zase usnadňují manipulaci s materiálem. Hala je také osazena dvěma průmyslovými vraty s částečným prosklením o rozměrech (5.5 x 5.0 m a 4.7 x 3.2 m).

Montovaná hala byla realizována formou generální dodávky od naší společnosti.

Otvory

Plastové okna a dveře; 1x Průmyslová sekční vrata (5.5x5.0m) RAL 9002, 2 sekce prosklení; 1x Průmyslová sekční vrata (4.7x3.2m), 1 sekce prosklení; Dvoukřídlé ocelové dveře (1.8x3.2m) RAL 9002, vč, otvíravého nadsvětlíku.

Opláštění

Střešní skládaný plášť kombinovaná skladba: tr. plech 150/280/0,75, RAL 9002, tep. izolace tl. 300mm, U=0.150 (W/m2K), folie Sika 1,5mm; Stěnové panely KINGSPAN KS1000 NF tl.150mm, RAL 9006, U=0.15(W/m2K).


Poptávka podobné haly

Podobné reference

top