Úvodní stránka - Reference - Montovaný showroom Praha-Ruzyně

Montovaný showroom Praha-Ruzyně

Poptávka podobné haly

Montovaná hala Showroom Praha-Ruzyně je navržena jako polyfunkční objekt ve tvaru nepravidelného lichoběžníku s jedním přízemním a dvěma nadzemními patry.

Rok realizace2017
MístoK Letišti 578/2, Praha 6-Ruzyně
InvestorGCCH a.s.

Detail stavby

Architekt zde s ohledem na výrazný design montované haly zvolil její nahnutí od svislé roviny pod úhlem 61° směrem k nejvíce exponovanému pohledu. Dalším designovým prvkem jsou zakulacené rohy v jihozápadní části budovy z obloukových panelů. Konstrukce svým nakloněním a zatížením podlahy stropu od vystavených produktů (např. automobilů) kladla velké nároky na statické řešení a ukotvení do spodní monolitické stavby garáží. To vše za podmínky splnění designu budovy a přidělených rozměrů konstrukce. V průběhu modelování projektu bylo nutné řešit mnoho atypických spojů a prvků pro vynesení opláštění a prosklených fasád. Byl kladen důraz na prostorovou tuhost a reálnost montáže za pomocí co nejvíce šroubových spojů. Významným ztužujícím prvkem ocelové konstrukce je železobetonové jádro schodiště a výtahu vystupujícího až do 2.NP. Velká část fasády je tvořena prosklenými plochami, umístěnými v šikmých stěnách. Největší výzvou stavby byli šikmé konstrukce a spoje nakloněné ve dvou rovinách. Hala v současnosti slouží k pronájmu a je využívána jako muzeum a prodejna tradičních českých šperků a broušeného skla. Dispozičně obsahuje hala kanceláře, kuchyňku, wc, vnitřní komunikační prostory, sklady, garáže a dvoupatrovou prodejnu s recepci. Na stěnovém plášti jsou konzole pro uchycení hliníkové lamelové konstrukce. Časosběrné video ze stavby haly zde.

Otvory

Prosklené fasády jsou tvořeny nosnými hliníkovými profily. Prosklení je tvořeno izolačními dvojskly. Hlavní vstupní dveře, zádveří a manipulační vrata jsou zabudovány v prosklené fasádě. Ostatní samostatná okna a dveře jsou tvořena hliníkovými okenními profily s izolačními dvojskly 4-16-4.

Opláštění

Střešní skládaný plášť kombinovaná skladba, DP1, tl. 200mm, U=0.214 (W/m2K); Stěnové panely Kingspan KS1000 AWP tl.120mm a obloukové panely tl.120mm, RAL 7016 antracitová šedá, U=0.187(W/m2K)


Poptávka podobné haly

Podobné reference

top