Úvodní stránka - Reference - Montovaný showroom Praha-Ruzyně

Montovaný showroom Praha-Ruzyně

Poptávka podobné haly

Montovaná hala Showroom Praha-Ruzyně je navržena jako polyfunkční objekt ve tvaru nepravidelného lichoběžníku s jedním přízemním a dvěma nadzemními patry.

Rok realizace2017
MístoK Letišti 578/2, Praha 6-Ruzyně
InvestorGCCH a.s.

Detail stavby

Architekt zde s ohledem na výrazný design montované haly zvolil její nahnutí od svislé roviny pod úhlem 61° směrem k nejvíce exponovanému pohledu. Dalším designovým prvkem jsou zakulacené rohy v jihozápadní části budovy z obloukových panelů. Konstrukce svým nakloněním a zatížením podlahy stropu od vystavených produktů (např. automobilů) kladla velké nároky na statické řešení a ukotvení do spodní monolitické stavby garáží. To vše za podmínky splnění designu budovy a přidělených rozměrů konstrukce. V průběhu modelování projektu bylo nutné řešit mnoho atypických spojů a prvků pro vynesení opláštění a prosklených fasád. Byl kladen důraz na prostorovou tuhost a reálnost montáže za pomocí co nejvíce šroubových spojů. Významným ztužujícím prvkem ocelové konstrukce je železobetonové jádro schodiště a výtahu vystupujícího až do 2.NP. Velká část fasády je tvořena prosklenými plochami, umístěnými v šikmých stěnách. Největší výzvou stavby byli šikmé konstrukce a spoje nakloněné ve dvou rovinách. Hala v současnost slouží k pronájmu a je využívána jako muzeum a prodejna tradičních českých šperků a broušeného skla. Dispozičně obsahuje hala kanceláře, kuchyňku, wc, vnitřní komunikační prostory, sklady, garáže a dvoupatrovou prodejnu s recepci. Na stěnovém plášti jsou přichystány konzole pro uchycení hliníkové lamelové konstrukce, která z rozhodnutí investora nebyla prozatím realizována. Časosběrné video ze stavby haly zde.

 

 

Otvory

Prosklené fasády jsou tvořeny nosnými hliníkovými profily. Prosklení je tvořeno izolačními dvojskly. Hlavní vstupní dveře, zádveří a manipulační vrata jsou zabudovány v prosklené fasádě. Ostatní samostatná okna a dveře jsou tvořena hliníkovými okenními profily s izolačními dvojskly 4-16-4.

Opláštění

Střešní skládaný plášť kombinovaná skladba, DP1, tl. 200mm, U=0.214 (W/m2K); Stěnové panely Kingspan KS1000 AWP tl.120mm a obloukovými panely tl.120mm, RAL 7016 antracitová šedá, U=0.187(W/m2K)


Poptávka podobné haly

Podobné reference

top
K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací | Zavřít tuto zprávu