Výstavy a veletrhy 2010

15. MEZINÁRODNÍ STAVEBNÍ VELETRH BRNO

13.-17. dubna 2010 na brněnském výstavišti

Na stavebním veletrhu budou i letos spojeny výstavy stavebních oborů veletrhu IBF a veletrhu technického zařízení - SHK (topení, rozvody, sanita) a navíc bude současně probíhat i veletrh bydlení a interiérového vybavení Mobitex. Toto spojení třech oblastí zajistí široké spektrum výstav od hrubé stavby, technického zařízení budov až po vybavení a designové detaily budov a interiérů.

Stejně jako i v loňském ročníku se bude klást důraz na návštěvnicky atraktivní téma energetických úspor budov a staveb. Vystavovatelé se zaměří na úspory v oblasti technického zařízení budov, zdící materiály, okna, dveře, izolační materiály, konstrukční systémy a ostatní novinky.

Veletrh představí spoustu novinek v oblasti stavebnictví, nové výrobky, trendy. Umožní spoustu osobních a podnětných setkání s výrobci a prodejci stavebních materiálů.

VELETRH BAUMA 2010

19.-25. dubna 2010 v Mnichově

Mezinárodní odborný veletrh stavebních a těžařských strojů, strojů stavebních hmot, stavebních vozidel a nářadí Bauma 2010 v Mnichově se uskuteční na výstavišti Neue Messe Munchen 19.-25. dubna 2010 a bude se vystavovat na ploše 555 000 m2. Předchozí veletrh se uskutečnil v roce 2007 a zaznamenal velký úspěch, dorazilo 3002 vystavovatelů z 49 zemí světa, návštěvnost byla ohromná - 500 000 odborných návštěvníků prakticky z celého světa.

Letošní veletrh očekává opět obrovský počet návštěvníků i vystavovatelů. Vystavovat budou tradičně Česká republika, Čína, Francie, Kanada, Korea, Polsko, Španělsko a Velká Británie. Novými budou Brazílie a Spojené státy. Vystavovat se bude v mnoha halách, ale také na volném prostranství. Budou zde prezentovány nejnovější produkty mezinárodního stavebního průmyslu, stavební hmoty, důlní stroje. Jedná se o největší veletrh svého druhu na světě.

20. ROČNÍK KONFERENCE OCELOVÉ KONSTRUKCÍ

28.-30. dubna 2010 Karlova Studánka (Státní léčebné lázně)

Odborná konference se bude zabývat problematikou ocelových konstrukcí pod záštitou České asociace ocelových konstrukcí, České společnosti pro ocelové konstrukce, Strojní fakultou VŠB-TU Ostrava a SEKURKON, s.r.o.

Konference se bude zabývat používanými materiály ocelových konstrukcí, novinkami v oblasti technologie výroby a montáže ocelové konstrukce, správnou údržbou ocelové konstrukce, dále se bude přednášet o protikorozní ochraně a další úpravě ocelové konstrukce. Budou představeny nejmodernější metody projektování ocelových konstrukcí a budou představeny haly a konstrukce realizované v poslední době v ČR.

21. MEZINÁRODNÍ STAVEBNÍ VELETRH FOR ARCH

21. - 25. září 2010 Pražský veletržní areál Letňany

Veletrh je největším stavebním veletrhem v Čechách s účastí zahraničních vystavovatelů a s nejdelší tradicí v ČR.

Vystavuje se zde průřez všemi oblastmi stavebnictví od projektování, financování, realizace staveb, různá řemesla, stavební materiály, stavební stroje, stavební konstrukce, vybavení staveb.

Bude zde zastoupena obrovská škála stavebních firem, investorů, dodavatelů, výrobců, řemeslníků.

Navíc veletrh bude doprovázet řada doprovodných workshopů, odborných seminářů a konferencí.

Současně probíhající veletrhy: FOR ARCH, FOR ELEKTRO (elektrotechnika), FOR INVEST (investiční příležitosti), FOR WOOD (stavění ze dřeva), FOR THERM (vytápění), SPORT TECH (sportoviště) a FOR CITY (kraje, města, obce) na čisté výstavní ploše 9450 m2, což je oproti předcházejícímu roku nárůst 5 %.

top