Úvodní stránka - Aktuality | MONT-KOVO montované haly, ocelové konstrukce - Sendvičové panely pro opláštění montované haly

Sendvičové panely pro opláštění montované haly

KVALITY SENDVIČOVÝCH PANELŮ

Největším výrobcem a dodavatelem sendvičových panelů na českém trhu je v současné době firma Kingspan a.s., která má v ČR sídlo v Hradci Králové a dodává své výrobky mnoha českým stavebním a montážním firmám (údaj časopisu Konstrukce).

Sendvičové panely vynikájí svými izolačními vlastnostmi a požárními garancemi, nelze opominout také značný estetický efekt. Výborné požární vlastnosti vykazují tzv. PIR panely či panely s minerální vlnou, která nehoří. Tyto panely se tak řadí mezi nejbezpečnější ověřené stavební materiály.

Sendvičové opláštění je tvořeno pouze jedním průmyslově vyrobeným prvkem na rozdíl od skládaného pláště, který tvoří až 5 prvků, tím se minimalizuje výskyt montážních vad a meziprostorového kondenzu vody.

Vše má v důsledku nepatrný vliv na snížení celkových nákladů na vytápění montované haly a celkovou životnost haly.

SLOŽENÍ SENDVIČOVÝCH PANELŮ

Materiálově jsou sendvičové panely složeny z ocelového plechu na povrchu, kdy ocel je výborným garantem dlouhé životnosti a pevnosti sendvičového panelu. Plechy jsou žárově pozinkované nebo jsou chráněné speciální úpravou Galvalloy.

Vnitřek - jádro sendvičového panelu je tvořeno buď tzv. tuhým polyuretanem, který je zdravotně naprosto nezávadný, neobsahuje freony a je to materiál s velice nízkou tepelnou vodivostí; druhou možnou výplní sendvičů je minerální vlna, která vyniká naprostou nehořlavostí, takže je vhodná do prostředí, které má vysokou požární rizikovost (více o složení sendvičových panelů)

top