Reprezentativní hala MoravianKlas

Na jaře a v létě letošního roku jsme zrealizovali několik montovaných hal ve Zlínském kraji i mimo něj.

Příkladem je moderní nadčasová administrativní a servisní hala pro společnost Moravian-Klas spol.s.r.o. v Bobrkách u Vsetína. Hala o celkové ploše téměř 1100 m2 bude jistě dobře reprezentovat investora díky zajímavému architektonickému řešení.

Montované hale dominuje přední administrativní část s předsazenými tmavými okny polepenými tmavými foliemi proti slunci. Tmavé rámy v barvě antracitu ladi s barvou opláštění v barevné kombinaci bílé a šedé barvy. Opláštění bylo zvoleno od společnosti Kingspan, které zaručuje vysokou kvalitu svých panelů. Tyto panely se vyznačují dlouhou životností, výbornými izolačními a protipožárními vlastnostmi a vysokou kvalitou. Navíc tyto panely vyžadují minimum údržby. Síla zateplení byla zvolená v tloušťce 100mm na střechu i boky, což zaručuje příjemnou teplotu v létě i v zimě a snižuje i náklady na nutné vytápění či klimatizaci.

Samotná hala nabízí dostatek pracovního prostoru pro potřeby společnosti. Přední administrativní budova navazuje na příruční sklad vybavený regálovým systémem, zadní servisní část navazuje na zastřešenou myčku strojů a techniky a další sklad pro potřeby techniků. Zadní servisní část je dokonale prosvětlená střešním hřebenovým světlíkem s otvírkou, který je navíc opatřený čidlem vítr/déšť, takže v případě deště se otvírka automaticky sama zavře.

Okna v celé hale jsou plastová s několika otvírkami, některá jsou fixní. Pět sekčních vrat do servisní části haly jsou v dostatečně velkých rozměrech 4,5x4,5 pro snadný vjezd strojů.

Investorovi jsme nabídli několik barevných variant haly ve vizualizacích vypracovaných našimi projektanty. Ke zvážení měli i zelené kombinace, nakonec zvítězila již zmíněná finální varianta v barvách bílé a šedé. Naše firma nabízí pro své zákazníky tyto připravené vizualizace, které usnadní výběr panelů a nebo je k dispozici i nový velmi propracovaný konfigurátor barev, kde si můžete sami velmi jednoduše vyzkoušet různé barevné kombinace na třech typech hal.

Hala byla v létě předána k užívání investorovi, v případě zájmu můžete halu shlédnout v obci Bobrky za Vsetínem směr Valašské Meziříčí viz náhled na streetview.

top