Úvodní stránka - Aktuality | MONT-KOVO montované haly, ocelové konstrukce - Předání chladírenské haly Pebaco ve Vlkově pro skladování ovoce

Předání chladírenské haly Pebaco ve Vlkově pro skladování ovoce

Minulý týden jsme předali dokončenou montovanou chladírenskou halu pro skladování ovoce a zeleniny ve Vlkově nad Lesy v okrese Poděbrady.

Montovaný ULO sklad pro skladování ovoce

Montáží ULO skladů se zabýváme již několik let. Jde o specifickou montovanou stavbu, pro kterou je nejdůležitější maximální izolace speciálními sendvičovými panely a zajištění maximální hygieny dle předpisů pro zpracování a skladování potravin. Sendvičové oplášťovací panely jsou ideální pro skladování jablek či jiného ovoce nebo zeleniny, protože vylučují množení bakterií, plísní, jsou navíc snadno udržovatelné, omývatelné a nepropouští vlhkost ani vzduch.

Chladírenská hala ve Vlkově je dispozičně rozdělena na 2 ocelové haly. Montáž haly probíhala na dvě etapy. První nezateplená hala se montovala 6 týdnů, zateplená hala 8 týdnů. Smontovanou halu jsme předali začátkem července k dalším stavebním úpravám a dokončovacím pracem. 

Celá montovaná hala dosahuje rozměrů 30x52x8 metrů, je opláštěná trapézovým plechem CB profil v kombinaci se sendvičovými panely Kingspan tlouštěk 120mm na střeše a 100 mm na bocích, profil panelu byl zvolený box. 

ULO sklad se skládá z osmi chladírenských komor s vlastními chladírenskými jednotkami. Novinkou této chladírenské haly je zavedení nové technologie SmartFresh, která zajišťuje ještě lepší vlastnosti komor pro uskladnění ovoce než dosud používaná ULO technologie.

Samozřejmostí takové chladírenské haly je dodání chladírenských dveří s okénky, které zajistí plynulé napojení na opláštění a zamezí vytvoření tepelného mostu mezi interiérem a exteriérem.

Prosvětlení zateplené haly 

K prosvětlení zateplené haly jsme použili střešní prosvětlovací panely Kingspan KS 1000 PC, které zajistí dostatek přirozeného světla střechou a vytvoří příjemné pracovní prostředí v hale. Standardně se prosvětlovací panely kladou od hřebene k okapu ve směru spádu. Jedná se o dvouvrstvé sklolaminátové panely, které se montují na střechu v kombinaci se střešním izolačním panelem KS 1000 RW ideálně se sklonem střechy 6°.  

Více fotografií chladírenské haly ve Vlkově zde.

top