Opláštění zateplené haly

OPTIMALIZACE INVESTIČNÍCH NÁKLADŮ HALY

Při montáži průmyslové haly a staveb hraje stále větší roli rychlost montáže a eliminace možných chyb. Po vzoru západní Evropy i u nás roste obliba v prefabtrikované sendvičové panely. Klade se zejména důraz na volbu stavebních technologií a používaných materiálů.

V minulosti byly u nás sendvičové panely poněkud opomíjeny, bylo to i díky vyšší pořizovací ceně panelů a možná nebyl kladen tak velký důraz na estetickou stránku průmyslových staveb jako v současné době.

Nyní se sendvičové panely široce využívají pro montáže opláštění většiny průmyslových a komerčních hal. Důvodem je především rychlost výstavby a také ceny panelů s porovnáním s minulostí díky intenzivnímu vývoji poněkud klesly.

Právě rychlost montáže a snadná manipulace značně optimalizují investiční náklady výstavby haly. Navíc se minimalizuje riziko mechanického poškození panelu při samotné montáži haly, protože odpadá potřeba řezání či tvarování panelů při montáži haly, což značně přispívá k dlouhé životnosti montované haly.

Sendvičové panely zaručují vysokou požární bezpečnost, izolaci, kvalitu a trvanlivost, stejně tak i moderní a atraktivní vhled a architekruru montované haly.

Opláštění sendvičovými panely představuje optimální poměr mezi kvalitou a cenou haly!

VARIABILITA SENVIČOVÝCH PANELŮ

 V současné době díky rozsáhlým výzkumům a dlouhým vývojem je možné opláštění sendvičovými panely "ušít na míru".

Je možná celá řada kombinací panelu, ať už se to týká vhledu nebo složení jádra či povrchu panelu. Výrobci nabízejí střešní i stěnové sendvičové panely různých tlouštěk (od 60-200mm), složení, barev, tvaru a vlastností krycích plechů, ale také různých speciálních typů panelů (prosvětlovací panely, tzv. PIR panely s velmi vysokou požární odolností, panely s pozinkovou úpravou apod.) Je možná svislá či vodorovná montáž panelů, což také ovlivňuje celkový estetický dojem, také je možné použít sendviče s hladkých profilem, přes jemně protlačované až po velmi hrubé vzory plechu.

Všechny tyto parametry a jejich vzájemné kombinace značně ovlivňují fyzikální a estetické parametry montované haly.

Porovnejte:

1. Hala se svislým kladením sendvičových panelů;

2. Hala s vodorovným kladením panelů

3. Hodně prosklená hala

Prohlédněte si fota sendvičových panelů:

Střešní sendvičové panely x Stěnové sendvičové panely

VNĚJŠÍ ÚPRAVA PLECHŮ

Sendvičové panely od našich dodavatelů zajišťují prvotřídní povrchovou úpravu plechů. Standardní polyesterový nátěr je v tloušťce 25 mikronů, avšak plechy je možné opatřit speciálním nátěrem Plastisol v tloušťce až 200 mikronů zabraňující jakémukoli mechanickému poškození či zajišťující maximální odolnost vůči korozi. Je možný také PVC povlak vhodný zejména do potravinářského a chladírenského průmyslu, zajišťuje zejména zvýšenou pevnost panelu. Pro tato odvětví jsou také vhodné sendvičové panely s nerezovými ocelovými plechy.

POŽÁRNÍ VLASTNOSTI PANELŮ

V dnešní době je možné díky výzkumu a vývoji panelů za velmi přijatelnou cenu pořídit panely s vysokou požární odolností a nemusí jít o panely s minerálním jádrem. Špičkové hodnoty dosahují už i panely s polyuretanovým jádrem, jde o tzv. PIR panely, které mají tloušťku 100 mm a vykazují tak vysoké hodnoty požární odolnosti, které jsou srovnatelné s panely s minerální vlnou a přitom nesrovnatelně levnější.

Tyto panely dodávají všichni naši dodavatelé: Kingspan, Ruukki i Brucha.

Testy požární odolnosti:

OheňPožární zkouškaPo testech požární odolnosti

Po 30 minutách je zasaženo pouze místo přímého kontaktu s ohněm, oheň se dále nešíří.

top