Úvodní stránka - Aktuality | MONT-KOVO montované haly, ocelové konstrukce - Nová výrobní hala a tryskací zařízení

Nová výrobní hala a tryskací zařízení

K Vánocům si naše společnost nadělila novou výrobní halu spolu s moderním tryskacím zařízením, které usnadní a urychlí práci při výrobě hal.

Výrobní hala MONT-KOVO Hulín

Nová hala s tryskacím zařízením se nachází ve výrobním areálu MONT-KOVO v Hulíně rovnoběžně vedle stávající haly s lakovnou. Montovaná stavba dosahuje 36,5 m na délku, 15 metry na šířku a 7,6m na výšku. Ve štítech haly jsou pro vstup použity sekční vrata s proklenou sekcí a plastové dveře, k dispozici jsou i dvoukřídlé dveře pro návoz ocelových dílců přímo na tryskací zařízení přes válečkový dopravník. Hala je prosvětlena pásy oken po obou bocích a vytápění je řešeno sálavým stropním topením. Součástí haly je i jeřábová dráha s mostovým jeřábem o nosnosti 5t

Tryskací zařízení

Hlavní novinkou výrobní areálu MONT-KOVO je především nové tryskací zařízení, které urychlí přípravu ocelových dílců před samotným lakováním. Zařízení je vhodně koncipováno pro povrchovou úpravu ocelových plechů, profilů a ocelových dílů do rozměru 1000 x 600mm (š/v). Minimální délka dílu je 1500 mm. Zařízení je vyrobeno v provedení včetně měničů otáček kol metacích turbín a elektronické regulace průtoku abraziva. Použitý princip tryskání je vrhání kovového tryskacího materiálu na tryskané obrobky. Tryskací materiál je unášen pomocí lopatek metacího kola turbíny.

Díly určené pro tryskání jsou pokládány na válečkovou trať, která je průběžně přepravuje přes tryskací zařízení. Menší díly je možno tryskat položené na děrovaném sítě, které je proveze tryskací kabinou. Zařízení je určeno pouze pro tryskání ocelovým nebo litinovým granulátem.

top