Natáčení haly v Telnici

SPECIFIKA MONTOVANÉ HALY V POTRAVINÁŘSTVÍ

Právě stavíme montovanou halu v Telnici nedaleko Brna pro potravinářskou společnost LTC, a.s., která se zabývá výrobou nudlí. S rozširujícími se kapacitami a potřebou modernizace výroby nás společnost oslovila s požadavkem výstavby montované zateplené výrobní haly vhodné pro potravinářské účely a splňující přísné normy pro potravinářský trh.

Montované haly z ocelové konstrukce jsou rychlým a ekonomicky výhodným řešením. Naše konstrukce z otevřených IPE profilů je snadno udržovatelná a vyhovuje všem normám a hygienickým předpisům. Opláštění ze sendvičových panelů Kingspan splňuje Směrnici EU o hygieně potravin (10883/92), která požaduje, aby povrchy uvnitř budovy byly hladké, nezadržovaly nečistoty, nepropouštěly vlhkost, měly světlé barvy a byly snadno omyvatelné resp. čistitelné.

Hala Telnice bude přesně vyhovovat požadavkům investora na umístění nové moderní výrobní linky. Jedná se o jednu z našich největších montovaných hal. Hala bude dlouhá 97m a 30m široká, nižší část bude 6m vysoká, vyšší dvoupatrová část bude dosahovat 9m. Při tomto rozponu haly již bylo vhodné ocelovou konstrukci odlehčit podpěrnými HEA sloupy prostřed rámů.  

Dispoziční řešení haly

Dispozičně je hala členěna na ocelovou výrobní část a dvoupatrovou administrativní část, která bude kombinací ocelové konstrukce a zděné z dúvodu vysokých požadavků na požární bezpečnost. Patro bude řešeno  z části jako betonové a v druhé části z ocelové konstrukce, na kterou se položí trapézový plech, na toto skryté bednění se vylije 8cm betonu.

Barevně je hala řešena velmi působivě. Je zvolená kombinace stříbrné RAL 9006 a modré 5010. Administrativní část bude převážně modrá, nižší výrobní hala více stříbrná viz vizualizace. Stejně tak budou nakombinované i okna, dveře a vrata. Pro dostatek světla bude do střešní části výrobní haly namontován střešní hřebenový světlík o rozměru 3x60m s 6 ventilačními otvírkami 2x2m s pohonem na el.motor D08/230V, zdvihem 300mm, a čidlem proti dešti a vodě.

Kvůli zvýšené požární odolnosti je skladovací část haly částečně izolována minerálním panelem KS 1150 FR 150, který se právě využívá do prostor s nutností nejvyšší požární ochrany. Ostatní části haly jsou opláštěné klasickým sendvičovým panelem KS 1150 RW 80 a střešní část panelem KS 1000 RW 100.

K hale naše firma rovněž dodává 3 pozinkované požární žebříky z toho 2 s košem pro snadný přístup na střešní část výrobní haly; vnitřní ocelové schodiště s pororošty a podestou s požární odolností 30 minut. Pro efektnější vzhled a ochranu dveří a vrat naše firma rovněž namontuje  nad štítová vrata a dveře v zadní části haly markýzy rozměru 3x18m a 3x12m.

Prezentace haly v Telnici

Hala bude natolik zajímavá, že jsme se domluvili se Stavebními a Investorskými novinami na natáčení videa o této hale. Natáčení probíhá téměř od počátku výstavby ocelové konstrukce, v těchto dnech se v natáčení pokračuje při montáži střešního opláštění. Ještě bude rovněž zajímavá pasáž montáže stavebních otvorů cca za 14 dnů. Celý videodokument bude po dokončení umístěn ke shlédnutí jednak na našich stránkách a také na stránkách Stavebních a investorských novin ke konci tohoto roku.

top