Úvodní stránka - Aktuality | MONT-KOVO montované haly, ocelové konstrukce - Články ve Stavebních a Investorských novinách

Články ve Stavebních a Investorských novinách

V loňském i letošním roce bylo uvedeno hned několik článků o našich stavbách.

Stavební a investorské noviny publikovaly články o stavbách montované haly Hutira v Popůvkách u Brna a druhý článek o hale LCT Telnice.

K oběma článkům se navíc natáčela doprovodná videa ve spolupráci s internetovou televizí SaI. Videa jsou ke shlédnutí na našich stránkách nebo na stránkách Stavebních a investorských novin.

Obě haly byly řešené nadčasově s velkým důrazem na celkový pěkný a reprezentativní vhled celé stavby.

Montovaná hala Hutira SaI 8/2012

Hala Hutira byla slavnostně otevřená 2.10.2012. Reprezentativní administrativní budova dominuje celé stavbě. Zadní výrobní a skladovací hala je řešena decentně, funkčně a ekonomicky.

Celkové rozměry výrobní haly jsou 20x36x6,7, ocelová konstrukce byla navíc opatřena konstrukcí pro jeřábovou dráhu s mostovým jeřábem 2t. Navíc je část haly dvoupatrová, kde jsou kanceláře technických pracovníků a chodbou jsou propojeny do administrativní budovy.

Ocelová hala byla opláštěna kvalitním českým panelem Kingspan  v tloušťce 100mm a požární odolností 15 minut. Sendvičové panely jsou v barvě tmavě stříbrné RAL 9007, okna, dveře a vrata kontrastují v černé barvě RAL 7016.

K prosvětlení haly slouží střešní hřebenový světlík 3x24 metrů, který zajistí maximum denního světla v hale.

Na našich stránkách se můžete podívat do detailu haly Hutira, kde jsou podrobnější informace o hale a je vloženo více fotografií.

Ocelová hala LCT Telnice SaI 5/2013

Hala LCT Telnice u Brna je jedna z největších hal, které jsme montovali. Hala dosahuje rozměrů 30x97x9.

Hala je určena k výrobě těstovinových nudlí, a proto zde musely být dodrženy přísné normy EU o hygieně a potravinách. Ocelová konstrukce MONT-KOVO toto dokonale splňuje v kombinaci se sendvičovými panely, které jsou snadno omývatelné a nezadržují prach ani nebezpečné mikroby. Navíc sendvičové panely jsou při montáži dokonale utěsněny, což zabraňuje pronikání vzduchu a vlhkosti.

Montovaná hala LCT Telnice se dispozičně dělí na 2 části - přední administrativní dvoupodlažní budovu a zadní výrobní halu pro výrobu nudlí. Celá výrobní hala je z konstrukce MONT-KOVO, přední administrativa je zčásti ocelová a zčásti zděná.

Barevně je hala laděná do stříbrné a modré barvy, které se vzájemně kombinují i na oknech, vratech a dveřích. K opláštění byl použitý sendvičový panel Kingspan tloušťky 100mm na střeše a 80mm na bocích, část haly byla opláštěna kvůli zvýšené požární odolnosti minerálním panelem tl. 150mm.

Profil haly LCT je také na našich webových stránkách s velkým množstvím fotografií.

top